Konferencja „Obrazy lokalności w literaturze, sztuce i przestrzeni społecznej”

 referat: ”Wielokulturowe pogranicza jako przestrzeń działań kulturowych - historia pewnego pokolenia społeczników” oraz przygotowała prezentację: „W stronę kultury głębokiej – multimedialny pokaz praktyk kulturowych „Pogranicza”.

 


 Konferencja „Obrazy lokalności w literaturze, sztuce i przestrzeni społecznej”

Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” wraz z Instytutem Filologii Klasycznej i Kulturoznawstwa UKSW, Instytutem Filologii Polskiej, Katedrą Teorii Kultury i Wielokulturowości, Katedrą Kultury Staropolskiej i Retoryki UKSW oraz Katedrą Badań Filologicznych "Wschód-Zachód" UwB był współorganizatorem konferencji „Obrazy lokalności w literaturze, sztuce i przestrzeni społecznej”, która odbyła się w dniu 20 maja 2016 r. na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Weronika Czyżewska-Poncyliusz wygłosiła referat: ”Wielokulturowe pogranicza jako przestrzeń działań kulturowych - historia pewnego pokolenia społeczników” oraz przygotowała prezentację: „W stronę kultury głębokiej – multimedialny pokaz praktyk kulturowych „Pogranicza”.

Konferencji towarzyszyła wystawa, pt.” Pogranicze w zbiorach Gabinetu Dokumentów Życia Społecznego BUW” przygotowana przez Wydział Nauk Humanistycznych UKSW oraz Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI