O finale projektu "Ukryte Miasto" na portalu sejny.net

 31 grudnia 2020


 Wraz z rokiem 2020 końca dobiegł projekt artystyczno-edukacyjny "Ukryte Miasto" Fundacji i Ośrodka Pogranicze - sztuk, kultur, narodów w Sejnach, w ramach którego młodzież zbierała i dokumentowała opowieści o dawnych Sejnach.

 

Skupiona wokół „Kronik sejneńskich” grupa młodzieży spotykała się w ramach projektu z najstarszymi mieszkańcami Sejn, którzy dzielili się z młodym pokoleniem zapamiętanymi opowieściami, odkrywającymi historię miasteczka sprzed dziesięcioleci. Zebrane historie posłużyły do stworzenia mapy miasta o tyle unikatowej, że poszczególne elementy topograficzne wzbogacone zostały subiektywną i emocjonalną opowieścią o powiązanych z nimi wydarzeniach sprzed lat.

Pod opieką artystów, podczas warsztatów plastycznych, młodzież nadawała kształt każdej zasłyszanej historii, tworząc z niej element mapy, zawierającej te króciutkie opowiastki, anegdotki, wspomnienia o miejscach lub postaciach związanych z nimi. Istotnym elementem tej wyjątkowej mapy są miejsca najważniejsze dla młodzieży biorącej udział w realizacji zadania, związane z ich rodzinnymi historiami.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot. Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach 

zobacz na sejny.net


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI