POGRANICZE / BIAŁORUŚ - program rezydencyjny

Wolność, bezpieczeństwo i życie ludzi pióra w Białorusi są zagrożone. Wspólnie z pisarką Ullą Lachauer, Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie inicjuje dla nich program rezydencyjny. 


Gościnność Dworu Miłosza, gdzie będą mogli przyjechać z rodzinami, da im szansę zregenerowania sił, twórczej pracy, spotkań autorskich, kontaktu z mediami i wydawcami.  Dzięki donacji Ulli Lachauer pierwsze rezydencje otwarte zostały już 30 października 2020 roku. W ślad za tym powstanie specjalny fundusz, który pozwoli na kontynuację programu w dłuższej perspektywie.

Tyle mamy wolności, ile serca dla solidarności. Dzisiaj wolność daje nam Białoruś.

     POGRANICZE

 

Uczestniczką pierwszej trwającej trzy tygodnie rezydencji jest Hanna Yankuta – białoruska pisarka, tłumaczka z języków polskiego i angielskiego i badaсzka literatury białoruskiej i anglojęzycznej, PhD w dziedzinie filologii. 

Członek Białoruskiego PEN Clubu. Autorka trzech książek dla dzieci oraz esejów i artykułów o literaturze i feminizmie. Z języka polskiego przetłumaczyła powieści Koniec samotności Janusza Leona Wiśniewskiego (wspólnie z Kaciaryną Macijeuską), Łopianowe pole Katarzyny Ryrych, Nadberezyńcy Floriana Czarnyszewicza (wspólnie z 3 innymi tłumaczkami), Znachor Tadeusza Dołęgi-Mostowicza (wspólnie z 3 innymi tłumaczkami), wiersze Bolesława Leśmiana dla książki „Poezje wybrane” w serii „Poeci planety”, wiersze Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Jana Czeczota etc. Stypendysta „Gaude Polonia” (2012).

 

Więcej informacji o programie: link do strony www.pogranicze.sejny.pl 

Fundacja i Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach

Piłsudskiego 37, 16-500 Sejny


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI