Ruszyła Pracownia Przyrody w nowej odsłonie.

 22.10 2020. Krasnogruda, park krasnogrudzki


Dzisiaj ruszyła Pracownia Przyrody w nowej odsłonie. 14-osobowa grupa uczniów z klas szóstych szkoły podstawowej w Sejnach wraz z nauczycielką biologii, Panią Joanną Sołomianko-Trzyn pod opieką Kseniji Konopek prowadzącej Pracownię, rozpoczęła długofalowy cykl zajęć przyrodniczych w Pracowni Przyrody, parku krasnogrudzkim i okolicznych lasach. Na tym pierwszym spotkaniu dzieci zostały zapoznane z genezą i koncepcją pracy w Pracowni i tematem wokół którego będziemy się skupiać. Praca będzie polegała na wspólnej kwerendzie, rozpoznawaniu i nazywaniu roślin z bezpośredniego otoczenia, zasuszeniu ich w zrobionych Zielnikach i dokładnym ich opisaniu.

Powstanie w ten sposób „Spis roślin” inspirowany „SPISEM ROŚLIN znalezionych przez profesora Stanisława Cyrynę Dogiela z uczniami Szkoły wojewódzkiej Sejneńskiej w okolicach Sejn, od r. 1827-1830” który był próbą opisania natury i który składa się z ponad 400 gatunków odkrytych podczas tej dawnej wyprawy po naszym regionie. Nawiązując do Spisu roślin Dogiela, pójdziemy o krok dalej i nasz spis zilustrujemy używając techniki graficzne i cyjanotypię. Swoim działaniem chcemy przywoływać postacie dawnych botaników, przyrodników, a nierzadko przyrodników - artystów i wynalazców w jednej osobie, takich jak Stanisław Cyran Dogiel, Michał Szubert, Anna Atkins, Ernst Haeckel, Aleksander von Humboldt. Posługując się różnymi technikami artystycznymi będziemy tworzyć pewnego rodzaju homage i symbolicznie kontynuować ich dzieła. Powstałe prace będą stanowiły część nowej, interaktywnej strony internetowej nawiązującej do 6-ciu rzeźb autorstwa Aleksandry Wasiłkowskiej, które w ciągu 2021 roku powstawać będą w Parku krasnogrudzkim w ramach projektu „Artystyczna ścieżka przyrodnicza w parku krasnogrudzkim”. Po wprowadzeniu w temat, odbyliśmy spacer poznawczy w Parku krasnogrudzkim który będzie przedmiotem naszego zainteresowania i badania. Poznaliśmy też przestrzenie Dworu wraz z Kawiarnia literacką „Piosenka o porcelanie”, pracownią Gucia Zaczarowanego i Pracownią Sztuki, które także będą otwarte dla naszych działań.

Galeria zdjęć. Pracownia Przyrody / 22 x 2020


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI