Abecadło sejneńskie – uroczystość w Białej Synagodze

Biała Synagoga w Sejnach, 20 lutego 2020, godzina 13.00


Wielkimi krokami zbliża się spotkanie wszystkich klas biorących udział w programie „Abecadło sejneńskie”. Po małych podsumowaniach i turniejach klasowych,  w Białej Synagodze spotkają się nauczyciele, uczniowie, prowadzący warsztaty, zaproszeni goście, rodzice,  aby wspólnie tym razem podsumować efekty zeszłorocznej, wielomiesięcznej pracy.

Podczas uroczystego wydarzenia zaprezentowane zostaną prace wykonane przez młodzież podczas warsztatów artystycznych: ikony pisane przez nich, rzeźby domów, cygańskie płaskorzeźby taborów, tkane wąskie krajki,  fotografie. Prace te stały się  elementami wystawy, która opowiada o zadaniu.

Odbędzie się także międzyklasowy turniej – będący swoistą formą sprawdzenia wiedzy o sąsiadach dawniejszych i dzisiejszych: Polaków, Rosjan staroobrzędowców, Litwinów, Romów i dawnych sąsiadów - Żydów.


 

Abecadło sejneńskie - czytaj o projekcie

Abecadło sejneńskie – uroczystość w Białej Synagodze [fot. M. Moniuszko]


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Archiwum

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė

  

Misterium Mostu 2019

 

The Market / Targ

 

Tratwa Muzykantów - Nign Monster Groove

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI