Akademia Dialogu Międzykulturowego w Zachodniej Galilei - listopad/grudzień 2019

"Opowieści o Współistnieniu. Niewidzialny Most" - Pogranicze w Zachodniej Galilei (28.11-4.12.2019)


Akademia Dialogu Międzykulturowego to jedna z dwóch ścieżek (obok Otwartych Laboratoriów Praktyk Pogranicza) składających się na program "Opowieści o Współistnieniu. Niewidzialny Most". Obejmuje ona:

- wykłady Krzysztofa Czyżewskiego, pt. „O sztuce Budowania Mostów” w Oranim College, w College’u w Akko oraz Muzeum Lochame ha-Geta’ot;

- promocję książki wydanej w Oficynie Pogranicza o Sarze Szner zorganizowaną w Kibucu Muzeum Lochame ha-Geta’ot, którego ta urodzona w Sejnach pisarka jest współtwórczynią;

- debata w Oranim College z udziałem studentów i wykładowców, zatytuowana „O praktykowaniu idei”.

Program wizyty w Izraelu oparty został o wieloletnie doświadczenie w edukacji nowych liderów kulturowych i tworzeniu międzynarodowej sieci „budowniczych mostów” (Szkoła Pogranicza), a także współpracy z uniwersytetami ze Stanów Zjednoczonych, Izraela i Europy Zachodniej, które włączają praktyki Pogranicza do swego programu nauczania jako jedną z ważniejszych kompetencji w dzisiejszym świecie

"Opowieści o Współistnieniu. Niewidzialny Most” - Pogranicze w Zachodniej Galilei 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura Inspirująca”

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Archiwum! Szanowni Państwo! Otwieramy nową witrynę facebookową Ośrodka i Fundacji Pogranicze z Sejn i Krasnogrudy. Będziemy tutaj publikować materiały archiwalne opisujące nasze szerokie działania na rzecz budowania Dobrego Sąsiedztwa.

Mikołaj Trzaska do Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

 

The Market / Targ

 

O początkach jeziora Gaładuś

 

Muzyka Miejsca - EfektBromby

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI