Akademia Nauczycieli


Akademia Nauczycieli z udziałem gości z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku  " Patriotyzm i historia inaczej. Korelacje pomiędzy edukacją szkolną i  nieformalną"  
14 lutego 2012 - Akademia Nauczycieli - Szkolenie Ochrona Dziedzictwa Kulturowego Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w ramach Akademii Nauczycieli zaprosił nauczycieli oraz osoby zainteresowane z powiatu sejneńskiego na szkolenie poświęcone Ochronie Dziedzictwa Kulturowego ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa historycznego i archeologicznego.
27 marca 2010 - Akademia Nauczycieli „Ośrodek Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” z wielką przyjemnością pragnie zaprosić do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Akademia Nauczycieli.  Po dość długiej przerwie postanowiliśmy wznowić działania Akademii licząc jednocześnie na poparcie i uczestnictwo Państwa w proponowanym przez nas programie. 
12-13 grudnia 2008 - Akademia Nauczycieli Warsztaty głosowe - emisji głosu, oraz pieśni białoruskiej (pieśni rekruckie, pieśni wojenne i pieśni świąteczne) prowadzone przez Alinę Wawrzyniuk i Barbarę Piekarską artystki – pieśniarki z Białegostoku dla uczestników Akademii Nauczycieli.
14 czerwca 2008 - Akademia Nauczycieli Podczas spotkania  Akademia Nauczycieli , dr Ryszard Praszkier (ASHOKA) opowiedział o  Magii przedsiębiorczości społecznej, Dom Pogranicza, godz. 16.00.
7 marca 2008 - Akademia Nauczycieli Spotkanie Akademii Nauczycieli. Warsztaty dla nauczycieli i młodzieży z Mieczysławem Giedrojciem, wykonawcą monodramów, mimem i klaunem, który w swoim dorobku ma wiele występów na festiwalach w kraju i za granicą, dotyczące pracy z ciałem i możliwościach wykorzystania technik teatralnych w pracy pedagogicznej.
22 stycznia 2008 - Akademia Nauczycieli Akademia Nauczycieli poświęcona zakresowi działań w poszczególnych szkołach   
17 listopada 2007 - Akademia Nauczycieli Spotkanie w ramach programu Akademia Nauczycieli poświecone "Wspieraniu działań z zakresu kultury przez województwo podlaskie – otwarte konkursy ofert, stypendia, nagrody" - prezentację poprowadziła Grażyna Sobecka - z-ca dyr. Departamentu Informacji i Współpracy z Zagranicą. 
2 marca 2007 - Akademia Nauczycieli Prezentacja projektu "Gra szklanych paciorków - sejneńskie karty historyczne" oraz prezentacja książki " Sejneńska księga gry szklanych paciorków " w ramach Akademii Nauczycieli. Spotkanie z twórcami i uczestnikami projektu, godz. 18.00. 
8-9 grudnia 2006 - Akademia Nauczycieli Inauguracyjne spotkanie Akademii Nauczycieli z udziałem Dagmary Sowy i Pawła Chomczyka. 
7-8 kwietnia 2006 - Akademia Nauczycieli Spotkanie Akademii z Jerzym Nikitorowiczem, profesorem Uniwersytetu w Białymstoku, specjalizującym się w edukacji międzykulturowej i regionalnej. W czasie Akademii zaprezentowana została również książka autorstwa profesora -  Kreowanie tożsamości dziecka . 8 kwietnia, godz 11.00 spotkanie z Mikołajem Wawrzeniukiem - reżyserem dokumentalistą z Białegostoku, i jego filmami: "Śniła mi się Hana" oraz "Ikonostas i muzyka" a także praktyczny warsztat ludowej sztuki...
24-25 lutego 2006 - Akademia Nauczycieli W Pograniczu gościli przedstawiciele Literarisches Colloquium Berlin , dyrektor Dr. Ulrich Janetzki oraz koordynator programowa Aylin Rieger wraz z Dr. Maja Pfluger z Fundacji Roberta Boscha z Stuttgartu, koordynator programową dla Europy Środkowowschodniej.
9-10 grudnia 2005 - Akademii Nauczycieli Spotkanie Stowarzyszenia Nauczycieli bez Granic w ramach Akademii Nauczycieli w Sejnach - kolejna sesja poświęcona praktyce warsztatowej.
26 października 2005 - Nauczyciele bez Granic Spotkanie robocze komisji: statutowej, organizacyjnej i programowej Stowarzyszenia Nauczycieli bez Granic. 
21 października 2005 - Nauczyciele Bez Granic W Domu Pogranicza w Sejnach odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie w ramach Akademii Nauczycieli. Wzięli w nim udział nauczyciele z Polski, Litwy i Białorusi. Głównym punktem spotkania była dyskusja nad projektem statutu Stowarzyszenia Nauczycieli Bez Granic.
3 września 2005 - Nauczyciele Bez Granic W Domu Pogranicza odbyło się spotkanie grupy uczestników projektu Akademia Pogranicza, które miało na celu utworzenie statutu Stowarzyszenia Nauczyciele Bez Granic, powołanego podczas wcześniejszych sesji nauczycieli uczących na pograniczu.     
27-28 maja 2005 - Akademia Nauczycieli W Domu Pogranicza odbyło się kolejne spotkanie nauczycieli polskich i litewskich w ramach projektu Akademia Pogranicza. Danuta Kuroń współtwórczyni i szefowa Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach, zaprezentowała uczelnię. Goście dyskutowali też o inicjatywie powołania stowarzyszenia nauczycieli pracujących na pograniczu. 
22-24 kwietnia 2005 - Międzynarodowe Spotkanie Nauczycieli Ośrodek "Pogranicze" zorganizował Międzynarodowe Spotkanie Nauczycieli z Polski, Litwy i Białorusi. Spotkanie, dotyczące pracy z dziećmi nad dziedzictwem kulturowym, miało charakter warsztatu i forum wymiany doświadczeń. Powołanie Akademii Nauczycieli Pogranicza, które prezentować będzie najciekawsze inicjatywy edukacyjne w Polsce i świecie. 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI