Akademia Nauczycieli z udziałem gości z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

 " Patriotyzm i historia inaczej. Korelacje pomiędzy edukacją szkolną i nieformalną"
 


 29 lutego w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbyła się Sejneńska Akademia Nauczycieli, w której uczestniczyli nauczyciele w wychowawcy wszystkich placówek edukacyjnych w Sejnach i szkoły podstawowej w Krasnowie. Gośćmi spotkania byli przedstawiciele działu edukacyjnego Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, panie Zofia Ogonowska i Monika Marciniak,  zaprezentowały koncepcję pracy muzeum nad nowoczesnym pojęciem patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży. Podczas spotkania doszło także do żywiołowej dyskusji i wymiany doświadczeń nabytych podczas zajęć edukacyjnych dotyczących świąt narodowych, a w szczególności polskiego Dnia Niepodległości.Zaprezentowane zostały również programy edukacyjne Pogranicza realizowane i w Sejnach i Krasnogrudzie.

29 lutego i 1 marca przedstawiciele muzeum przeprowadzili zajęcia edukacyjne w sejneńskiej szkole podstawowej im. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" i w przedszkolu miejskim im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Sejnach.
Zajęcia łączyły elementy spektaklu lalkowego i interaktywnych warsztatów i przedstawiały  pojęcie niepodległości.Zajęcia przygotowane są w formie teatru w walizce i przeznaczone dla dzieci z najstarszych grup przedszkolnych i wczesnych klas szkoły podstawowej, a osią zajęć jest bajka "Pies i wilk" Jeana de La Fontainea a przeniesiona na grunt literatury polskiej przez Adama Mickiewicza.
 

Akademia Nauczycieli


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI