Ałbena Stambołowa - Hop-hop gwiazdy

Hop-hop gwiazdy Ałbeny Stambołowej to poruszająca opowieść o dojrzewaniu głębokiej miłości między wnuczką a dziadkiem, o dramacie rodziny i próbach przezwyciężania kryzysu relacji międzyludzkich we współczesnej Bułgarii.


Kiedy bohater książki postanawia opuścić rodzinny dom, nawet pomysłodawcy tego posunięcia – córka i zięć – czują się trochę nieswojo. On sam demonstruje zadowolenie i gorliwie wyszukuje pozytywne strony nowej sytuacji. Tylko wnuczka-maturzystka jest wstrząśnięta i oburzona…

Dla nich obojga dom postrzegany jako rodzinne ognisko raptem przestaje nim być. Nową małą ojczyzną dziadka zostaje inny dom – dom starców: instytucja, ale zarazem przystań, środowisko, miejsce konfrontacji postaw i charakterów. Dla wnuczki ta nowa sytuacja i wiążące się z nią kolejne wydarzenia są powodem nie tylko buntu, lecz i refleksji, wyostrzając jej uważność i wrażliwość. Sprawia to, że łącząca ją z dziadkiem emocjonalna więź wzbogaca się o elementy głębszego poznania i zrozumienia.

W tle powieści toczy się życie współczesnej Sofii, biegną przygotowania do maturalnego balu, a domorośli biznesmeni omal nie przekształcają się w kryminalistów…

Hanna Karpińska

ISBN: 978-83-61388-97-5 (Fundacja)
ISBN: 978-83-64305-12-2 (Ośrodek)
ilość stron: 205

Cena: 32 PLN
W księgarni online


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI