Alter Kacyzne

Alter Kacyzne 
Poyln. Jewish life in the Old Country 
Poyln - życie żydowskie w "Starym Kraju"
 

Wydawnictwo: Metropolitan Books, New York, 1999 rok.


W 1921 roku fotograf Alter Kacyzne został zatrudniony przez nowojorski dziennik Forverts, ażeby zdokumentować obrazy żydowskigo życia w „starym kraju”. Umowa umożliwiła mu dziesięcioletnią wyprawę poprzez Pyln (z jęz. jidysz ojczyzna, dom) – przedwojenną Polskę w tamtym czasie zamieszkałą przez około 3 miliony Żydów. Jego bezpośrednie zdjęcia przedstawiające intymny świat miałomiasteczkowych rynków, warsztatów, synagog, świąt i życia codziennego przeniosły do współczesności obrazy, których już dzisiaj nie ma.

Więcej szukaj w zbiorach CDKP.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI