Andrzej S. Jagodziński z Nagrodą Buriana

To jedno z najcenniejszych poetyckich wyróżnień. W tym roku odebrali je Andrzej S. Jagodziński oraz poeta Jarosław Mikołajewski.

 


 

 

 

W ostatni weekend września w czeskim Ołomuńcu ogłoszono laureatów trzeciej edycji poetyckiej Nagrody Václava Buriana. Co roku przyznawane są dwa oddzielne wyróżnienia: jedno dla poety lub poetki z Czech, ze Słowacji, z Polski lub obszaru niemieckojęzycznego, drugie za działalność na rzecz dialogu środkowoeuropejskiego.

W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę dwóm autorom: Jarosławowi Mikołajewskiemu i Michalowi Habajowi. Nagrodę specjalną za wkład w dziedzinie kultury w dialog środkowoeuropejski otrzymał Andrzej Jagodziński, o którym Leszek Engelking napisał w laudacji: „Jagodziński to jakby idealny model laureata nagrody za wkład do dialogu środkowoeuropejskiego, zwłaszcza w dziedzinie kultury, niemal chodzący wzorzec z Sevres czy może raczej z Pragi lub Bratysławy”.

Nagrodę Václava Buriana powołano, by uczcić pamięć zmarłego w 2014 roku w wieku 55 lat czeskiego poety, wydawcy, polonisty, dziennikarza, tłumacza i promotora literatury polskiej w Czechach, wielkiego przyjaciela polskiej kultury.

Czytaj na stronie Gazety Wyborczej

Dla Wydawnictwa Pogranicze Andrzej S. Jagodziński przetłumaczył m.in. książkę Josefa Škvoreckiego, Wszyscy ci wspaniali chłopcy i dziewczyny

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI