Andrzej S. Jagodziński z Nagrodą Buriana

To jedno z najcenniejszych poetyckich wyróżnień. W tym roku odebrali je Andrzej S. Jagodziński oraz poeta Jarosław Mikołajewski.

 


 

 

 

W ostatni weekend września w czeskim Ołomuńcu ogłoszono laureatów trzeciej edycji poetyckiej Nagrody Václava Buriana. Co roku przyznawane są dwa oddzielne wyróżnienia: jedno dla poety lub poetki z Czech, ze Słowacji, z Polski lub obszaru niemieckojęzycznego, drugie za działalność na rzecz dialogu środkowoeuropejskiego.

W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę dwóm autorom: Jarosławowi Mikołajewskiemu i Michalowi Habajowi. Nagrodę specjalną za wkład w dziedzinie kultury w dialog środkowoeuropejski otrzymał Andrzej Jagodziński, o którym Leszek Engelking napisał w laudacji: „Jagodziński to jakby idealny model laureata nagrody za wkład do dialogu środkowoeuropejskiego, zwłaszcza w dziedzinie kultury, niemal chodzący wzorzec z Sevres czy może raczej z Pragi lub Bratysławy”.

Nagrodę Václava Buriana powołano, by uczcić pamięć zmarłego w 2014 roku w wieku 55 lat czeskiego poety, wydawcy, polonisty, dziennikarza, tłumacza i promotora literatury polskiej w Czechach, wielkiego przyjaciela polskiej kultury.

Czytaj na stronie Gazety Wyborczej

Dla Wydawnictwa Pogranicze Andrzej S. Jagodziński przetłumaczył m.in. książkę Josefa Škvoreckiego, Wszyscy ci wspaniali chłopcy i dziewczyny

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI