Atlantyda Pogranicza - spotkanie z nauczycielami w Kaliningradzie

Kolejne spotkanie nauczycieli w ramach programu "Atlantyda Pogranicza" miało miejsce w Kaliningradzie w dniach 20-21 marca. Nasza wizyta rozpoczęła się w miejscowości Bolshoe Isakovo, nieopodal Kaliningradu. 


W Bolshoe Isakowo znajduje się szkoła podstawowa wraz ze szkoła średnia, „Szkola Budusciego” (Szkoła Przyszłości), jedyna w swoim rodzaju w Obwodzie Kaliningradskim. Szkoła przyjęła państwowy program społeczny "Szkoła Przyszłości", którego celem jest zapewnienie równego dostępu do edukacji najwyższej jakości. Uczniowie mają dostęp do najnowszych technologii komputerowych, systemów multimedialnych oraz dostęp do Internetu. W szkole działają liczne kluby i sekcje sportowe, odbywają się specjalne kursy i zajęcia fakultatywne. W szkole odbyły się 4 prezentacje przykładowych projektów i lekcji edukacyjno-badawczych prowadzonych przez nauczycieli. Tatjana Taletskaya zaprezentowała nam przebieg i metodologie pracy w projekcie interdyscyplinarnym „Podróż w świat Donelaitisa”, Marina Semeryakova zapoznała nas z historią kolejki wąskotorowej Obwodu Kaliningradskigo, Galina Lyapko przedstawiła nam młodzieżowy projekt badawczy o Zanikających wsiach Obwodu i o sposobach ochrony dziedzictwa kulturowego w regionach wiejskich, Maria Kokhanovskaya zwróciła naszą uwagę na znaczenie alei przydrożnych Obwodu Kaliningradskiego z wielu aspektów. Następnego dnia, z Borisem Bartfield-em, prezesem związku pisarzy udaliśmy się na spacer po mieście odwiedzając ważne i ciekawe historycznie i kulturowo miejsca takie jak Brama Brandemburska, Wyspę Kanta, Universitet Albertina, Port Kaliningradski, dzielnicę Maraunenhof, pomnik Ludwika Rezy. Ostatnim punktem spaceru była Brama Friedlandska i małe, ale bardzo ciekawe muzeum historii miasta znajdujące się w jej murach. Bardzo dziękujemy za inspirujące spotkanie!

Atlantyda Pogranicza - wizyta w Kaliningradzie (20-21.03.2015)


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI