Atlantyda Pogranicza - spotkanie z nauczycielami w Kaliningradzie

Kolejne spotkanie nauczycieli w ramach programu "Atlantyda Pogranicza" miało miejsce w Kaliningradzie w dniach 20-21 marca. Nasza wizyta rozpoczęła się w miejscowości Bolshoe Isakovo, nieopodal Kaliningradu. 


W Bolshoe Isakowo znajduje się szkoła podstawowa wraz ze szkoła średnia, „Szkola Budusciego” (Szkoła Przyszłości), jedyna w swoim rodzaju w Obwodzie Kaliningradskim. Szkoła przyjęła państwowy program społeczny "Szkoła Przyszłości", którego celem jest zapewnienie równego dostępu do edukacji najwyższej jakości. Uczniowie mają dostęp do najnowszych technologii komputerowych, systemów multimedialnych oraz dostęp do Internetu. W szkole działają liczne kluby i sekcje sportowe, odbywają się specjalne kursy i zajęcia fakultatywne. W szkole odbyły się 4 prezentacje przykładowych projektów i lekcji edukacyjno-badawczych prowadzonych przez nauczycieli. Tatjana Taletskaya zaprezentowała nam przebieg i metodologie pracy w projekcie interdyscyplinarnym „Podróż w świat Donelaitisa”, Marina Semeryakova zapoznała nas z historią kolejki wąskotorowej Obwodu Kaliningradskigo, Galina Lyapko przedstawiła nam młodzieżowy projekt badawczy o Zanikających wsiach Obwodu i o sposobach ochrony dziedzictwa kulturowego w regionach wiejskich, Maria Kokhanovskaya zwróciła naszą uwagę na znaczenie alei przydrożnych Obwodu Kaliningradskiego z wielu aspektów. Następnego dnia, z Borisem Bartfield-em, prezesem związku pisarzy udaliśmy się na spacer po mieście odwiedzając ważne i ciekawe historycznie i kulturowo miejsca takie jak Brama Brandemburska, Wyspę Kanta, Universitet Albertina, Port Kaliningradski, dzielnicę Maraunenhof, pomnik Ludwika Rezy. Ostatnim punktem spaceru była Brama Friedlandska i małe, ale bardzo ciekawe muzeum historii miasta znajdujące się w jej murach. Bardzo dziękujemy za inspirujące spotkanie!

Atlantyda Pogranicza - wizyta w Kaliningradzie (20-21.03.2015)


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI