BAWIALNIA W KRASNOGRUDZIE

Działalność swą zainaugurowała w czasie ferii zimowych, organizując warsztaty tworzenia „tajemniczych budowli, skrytek i skarbów rodzinnych” – wzięła w nich udział dziesięcioosobowa grupa dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i część tej grupy, wraz z dziećmi które dołączyły później, nadal uczęszcza na zajęcia w Krasnogrudzie.

Trwające dwie i pół godziny spotkania odbywają się raz w tygodniu. Zajęcia tematycznie związane są z przyrodą, zmieniającymi się porami roku, rodzinnymi tradycjami, obrzędami oraz z miejscem – dworem, parkiem i ich historią. W pierwszym kwartale działalności pracowni dzieci dowiedziały się, kim był Czesław Miłosz i jakie były jego związki z Krasnogrudą, poznały budynek dworu i okolice – park, amfiteatr, aleje Kasztanową i Poetów, brzeg jeziora Hołny, pobliskie mokradła i las. Dzieci dowiedziały się też fascynujących rzeczy o drzewach i ptakach krasnogrudzkich, zwiedziły Ścieżką Bobrów, poznając  życie i zwyczaje tych tajemniczych zwierząt.

Każde spotkanie składa się z części zabawowo – informacyjnej, wprowadzającej dzieci w realizowany temat, oraz z części artystycznej, gdzie dzieci wyrażają się twórczo stosując różnorodne techniki plastyczne – rysunek, malarstwo i rzeźbę. Zajęcia plastyczne odbywają się w pracowniach Kseniji Konopek i Wiesława Szumińskiego, w przyszłości jednak będziemy dysponować swoją własną pracownią. W czasie zajęć plastycznych powstają rysunki i malunki – pejzaże, wizerunki ludzi, zwierząt, roślin i domów, a także różne formy przestrzenne – budowle, drzewa, figurki zwierząt i naczynia z gliny. Pragniemy rozszerzyć naszą działalność na kolejne, inne grupy przedszkolaków. Bardzo cieszymy się na tę współpracę, chcemy by Krasnogruda była królestwem najmłodszych z naszego regionu.

Prowadzące: pedagog Joanna Rakucewicz i plastyk Dorota Jaczewska.


Gucio zaczarowany. Księga dzieciństwa - program edukacyjny Pracownia „Gucio zaczarowany. Księga dzieciństwa” to pierwsza w regionie pracowania artystyczna dla najmłodszych. Funkcjonuje od maja 2018, ale wpisała się już trwale w ofertę Pogranicza.
Ferie w Pograniczu zakończone W sobotę drugiego lutego zakończyliśmy nasze feryjne (częstsze) spotkania w Krasnogrudzie. 
Ferie w Dworze Krasnogrudzkim W Pracowni Gucia Zaczarowanego rozpoczyna się cykl zajęć w którym uczestniczą dzieci z Pracowni - przedszkolaki z Ogrodnik, Poćkun i Sejn.
10 X 2018 / Gdybym był muchą Dzieci z Pracowni Gucia poznają świat przyrody.
Spotkanie z ornitologiem 22 września dzieci z Pracowni Gucia uczestniczyły w w arsztatach z przyrodnikiem i ornitologiem Marcinem Siuchno.
15 września 2018 - Gdybym był pszczołą. Dzieci z Pracowni Gucia rozmawiały o pszczołach. Dowiadywały się  j ak pszczoły żyją, jak pracują, gdzie mieszkają. Podczas zajęć  ceramicznych wykonywały gliniane postacie pszczół i ich domki-ule.        
Gucio Zaczarowany - 18 sierpnia 2018 W Pracowni Gucia zajęcia z wyobraźnią, inspirowane przyrodą.
11 czerwca - W Pracowni Sztuki 11 czerwca 2018 - Zajęcia w Pracowni Sztuki Wiesława Szumińskiego. 
4 sierpnia - Postać Gucia Zaczarowanego W  krasnogrudzkiej Pracowni Sztuki,   prowadzonej przez Wiesława Szumińskiego, odbyły się warsztaty  ceramiczne.
18 i 25 lipca - Świat oczami Gucia Zaczarowanego W pracowni Gucia Zaczarowanego zajęcia o kolorach.  
Ilustracje do książek - 4 i 11 lipca 2018 Dzieci z Pracowni Gucia Zaczarowanego wykonywały ilustracje do ulubionych książek.  
30 czerwca - Książki z dzieciństwa W Pracowni Gucia Zaczarowanego w Krasnogrudzie rodzice i dziadkowie opowiadali o książkach ze swojego dzieciństwa.
Gucio Zaczarowany - 23 czerwca 2018 Kolejne zajęcia w Pracowni Gucia, uczestnicy słuchali opowieści o  Guciu Zaczarowanym, bohaterze powieści Zofii Urbanowskiej pod tym samym tytułem.  
16 czerwca 2018 - O Miłoszu w Pracowni Gucia 16 czerwca 2018 - Dzieci z Pracowni Gucia Zaczarowanego wysłuchały opowieści o dzieciństwie Czesława Miłosza.
Przedszkole językowe z Sejn 18 czerwca 2018 r. - n a zajęciach w Krasnogrudzie podopieczni z Przedszkola "Let's Talk" w Sejnach.
Bawialnia 2018 Zajecia tematyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym odbywają się w Krasnogrudzie raz w tygodniu.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI