Bawialnia w Krasnogrudzie

W Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie utworzona została pracownia artystyczna dla dzieci przedszkolnych „Bawialnia”.


Działalność swą zainaugurowała w czasie ferii zimowych, organizując warsztaty tworzenia „tajemniczych budowli, skrytek i skarbów rodzinnych” – wzięła w nich udział dziesięcioosobowa grupa dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i część tej grupy, wraz z dziećmi które dołączyły później, nadal uczęszcza na zajęcia w Krasnogrudzie.

Trwające dwie i pół godziny spotkania odbywają się raz w tygodniu. Zajęcia tematycznie związane są z przyrodą, zmieniającymi się porami roku, rodzinnymi tradycjami, obrzędami oraz z miejscem – dworem, parkiem i ich historią. W pierwszym kwartale działalności pracowni dzieci dowiedziały się, kim był Czesław Miłosz i jakie były jego związki z Krasnogrudą, poznały budynek dworu i okolice – park, amfiteatr, aleje Kasztanową i Poetów, brzeg jeziora Hołny, pobliskie mokradła i las. Dzieci dowiedziały się też fascynujących rzeczy o drzewach i ptakach krasnogrudzkich, zwiedziły Ścieżką Bobrów, poznając  życie i zwyczaje tych tajemniczych zwierząt.

Każde spotkanie składa się z części zabawowo – informacyjnej, wprowadzającej dzieci w realizowany temat, oraz z części artystycznej, gdzie dzieci wyrażają się twórczo stosując różnorodne techniki plastyczne – rysunek, malarstwo i rzeźbę. Zajęcia plastyczne odbywają się w pracowniach Kseniji Konopek i Wiesława Szumińskiego, w przyszłości jednak będziemy dysponować swoją własną pracownią. W czasie zajęć plastycznych powstają rysunki i malunki – pejzaże, wizerunki ludzi, zwierząt, roślin i domów, a także różne formy przestrzenne – budowle, drzewa, figurki zwierząt i naczynia z gliny. Pragniemy rozszerzyć naszą działalność na kolejne, inne grupy przedszkolaków. Bardzo cieszymy się na tę współpracę, chcemy by Krasnogruda była królestwem najmłodszych z naszego regionu.

Prowadzące: pedagog Joanna Rakucewicz i plastyk Dorota Jaczewska.

Bawialnia w Krasnogrudzie


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI