Beniaminowi Anolikowi

Beniamin Anolik ofiarował do Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza bogaty zbór książek, czasopism, pocztówek oraz fotografii wzbogacających Pracownię Judaików. Przekazane nam dary stworzyły obszerny dział materiałów dotyczących Janusza Korczaka. m.in. 12 tomowe wydanie dzieł Janusza Korczaka, wydane w 1998 roku w Warszawie, liczne materiały edukacyjne.
 
 
 

„Janusz Korczak: życie – czyn. Materiały edukacyjno-metodyczne” 
wydane przez Dom Bojowników Getta w Izraelu Zestaw 20 tablic poświęconych Januszowi Korczakowi przedstawiających jego dzieciństwo, życie studenckie, twórczość, rodzinę, wojenne losy, „Dom Sierot”

Kolekcja 24 Pocztówek Pamiątkowych z pieczęciami założonego przez Korczaka „Domu Sierot” na Krochmalnej 92 w Warszawie oraz pieczęciami Samorządu „Domu Sierot”. Na pocztówkach znajdują się napisane ręką Korczaka z lat 1924-30 pamiątki dla uczniów, które otrzymywali w nagrodę za wykonywane przez nie codzienne obowiązki, są to pocztówki na Pamiątkę Pracy w Domu Sierot, na Pamiątkę Opieki, na Pamiątkę - wstał wcześnie w zimie 88 razy, na Pamiątkę - wstał wcześnie wiosną 92 razy, na Pamiątkę Rocznego Dyżuru (Czytelnia) na Pamiątkę Rocznego Dyżuru (Umywalnia), na Pamiątkę – 280 – wspólnych modlitw.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 Berżałowce, głosy pogranicza,

Krzysztof Gedroyć w Krasnogrudzie

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI