Camera Pro Classica: Manuel Fernandez. Recital fortepianowy

Sobota, 7 marca 2020, godzina 18.00. Biała Synagoga w Sejnach. Wstęp wolny


Interpretacje Manuela Fernandeza charakteryzują się szczerością i pokazują osobowość, charyzmę a także siłę pianisty. Dzięki niej przybliża nie zawsze łatwy repertuar każdemu rodzajowi publiczności. Gra zarówno klasyczne utwory muzyki współczesnej, jak i nowe dzieła mniej znanych kompozytorów. Występuje niemal we wszystkich krajach europejskich a także w Azji.

Camera Pro Classica
Manuel Fernandez
Recital fortepianowy. W programie: Mompou, Schoenberg, Kurtag, Feldman, Detoni
7 marca 2020
g. 18.00
Biała Synagoga w Sejnach
Wstęp wolny

Manuel Fernandez rozpoczął edukację muzyczną w rodzinnym mieście Logrono w Hiszpanii w Conservatorio Profesional de Música de La Rioja, w klasie profesora Juan José Albiyana. Nieoceniony wpływ na jego późniejszą karierę interpretatora muzyki XX wieku miał pianista Pedro Espinosa z Madrytu, z którym również współpracował w tym okresie.

Kontynuował studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie profesora Andrzeja Pikula a następnie z prof. Mariuszem Sielskim. Kolejny etap edukacji to Akademia Muzyczna w Katowicach i współpraca z prof. Czesławem Stańczykiem i prof. Andrzejem Jasińskim, a także z prof. Andrzejem Dutkiewiczem na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. W tym czasie wyjeżdżał również do Włoch na zajęcia z Lya de Barberiis z Conservatorio di Santa Cecilia w Rzymie.

Podczas edukacji w Polsce zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach w Hiszpanii (Fermin Gurbindo, Juventudes musicales ), we Włoszech (Gravina in Puglia), Niemczech (Juventudes musicales ) , Szwajcarii i Polsce (Konkurs Chopinowski w Ostrowie Wielkopolskim). Uczestniczył także w konkursach interpretacji muzyki współczesnej w Krakowie, Rzymie, Bernie i Rotterdamie.

Po zakończeniu edukacji w Polsce zdecydował głębiej odkrywać muzykę XX i XXI wieku, dlatego wyjechał do Szwajcarii. Tam współpracował z Musikhochschule w Lucernie i z Uniwersytetem Muzycznym w Zurichu ( z Florianem Hoelscherem i Martinem Christem). To właśnie tam rozpoczął swoją karierę pianisty specjalizującego się w muzyce współczesnej, występując niemal we wszystkich krajach europejskich a także w Azji. Swoje koncerty od tego czasu opierał niemal wyłącznie na muzyce XX i XXI wieku występując na festiwalach w Hiszpanii, Polsce, Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Austrii, Ukrainie, Malezji, Indonezji i Mongolii.

Interpretacje Manuela Fernandeza charakteryzują się szczerością i pokazują osobowość, charyzmę a także siłę pianisty. Dzięki niej przybliża nie zawsze łatwy repertuar każdemu rodzajowi publiczności. Gra zarówno klasyczne utwory muzyki współczesnej, jak i nowe dzieła mniej znanych kompozytorów.

Camera Pro Classica

Camera Pro Classica: Manuel Fernandez. Recital fortepianowy [fot. D. Masłowska]


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI