Christopher Merrill o Niewidzialnym Moście

Pogranicze zaprasza w ramach Wioski Budowniczych Mostu, 17.08.2015, godz. 20.00, Kawiarnia Piosenka o Porcelanie


Christopher Merrill pisze, tłumaczy, podróżuje i animuje życie kulturalne w różnych częściach świata w duchu kultury dialogu. Kierowany przez niego International Writing Program przy Uniwersytecie Iowa spotyka pisarzy z różnych kontynentów i wpiera ich w sytuacjach zagrożenia życia i wolności słowa. Jego zaangażowanie sprawiło, że Iowa stało się jednym z Miast Literatury UNESCO i częścią sieci Miast Kreatywnych. Pisząc książki, docierał do regionów pogranicza pogrążonych w wojnach i sąsiedzkich konfliktach: do krajów byłej Jugosławii, Malezji, Chin, Birmy, Afganistanu, Iranu czy na Górę Atos. Świadek burzonych mostów, nigdy nie poprzestawał na opisie ich destrukcji, zawsze stawiając pytania i poszukując wiedzy o ich możliwej odbudowie. Jego wiersze są intymnymi podróżami na drugi brzeg, ku Innemu.

Jest autorem m.in. tomów poezji „Watch Fire” (Sygnał ogniowy, 1995), „Brilliant Water” (Świetlista woda, 2001) i „Seven Poets, Four Days, One Book” (Siedmiu poetów, cztery dni, jedna książka, 2009), oraz książek „Only the Neils Remain: Scenes from the Balkan Wars” (Pozostaną tylko kości: Obrazy z wojen bałkańskich, 2001), „Things of the Hidden God: Journeys to the Holy Mountain” (Sprawy ukrytego Boga: Podróże na Świętą Górę, 2004), “The Tree of the Doves: Ceremony, Expediation, War” (Drzewo gołębi: Ceremonia, podbój, wojna, 2011). 

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI