Claudio Magris - 2009


Claudio Magris Krytyk literacki, eseista, jeden z ważniejszych pisarzy współczesnych. Magris jest cenionym naukowcem - uwagę środowisk uniwersyteckich zwrócił już swoją pracą magisterską, a od 1978 jest profesorem współczesnej literatury niemieckiej na Uniwersytecie w Trieście. Publikuje na łamach wielu czasopism włoskich i europejskich, regularnie pisuje do "Corriere della Sera". Został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym Nagrodą Herdera i Nagrodą Erazma w 2001. 
Claudio Magris otrzyma tytuł Człowieka Pogranicza- "wp.pl", 24 lutego 2009 Claudio Magris, wybitny włoski pisarz i felietonista, zostanie uhonorowany tytułem Człowieka Pogranicza, przyznawanym przez Ośrodek Pogranicze Sztuk, Kultur i Narodów w Sejnach. Nagroda zostanie mu przyznana w maju.  Ośrodek Pogranicze przyznaje swoje wyróżnienie wybitnym Europejczykom, którzy przez swoją postawę i działalność artystyczną popularyzują idee pogranicza, przełamują uprzedzenia, są otwarci na odmienne kultury, także religijne i etniczne. 
Wycinki prasowe: Claudio Magris Poniżej prezentujemy listę wycinków prasowych na temat Claudio Magrisa, które dostępne są w zbiorach Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza.
Claudio Magris - Oddycham książkami W "Magazynie świątecznym" Gazety Wyborczej, 25.10.2013 w cyklu "Jestem tym, co czytam", ukazała się rozmowa z Claudio Magrisem zatytuowana "Oddycham książkami".
Claudio Magris o POGRANICZU "Pogranicze, gdzie rodzi się poezja" tekst w książce Claudio Magrisa "O demokracji, pamięci i Europie Środkowej". Publikacja w przekładzie Joanny Ugniewskiej została wydana przez Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krakowie.
Książki Claudio Magrisa. Claudio Magris  Inne morze   Czytelnik, Warszawa 2004  Przełożyła Joanna Ugniewska         
Triest na rycinach. Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza posiada bogate zbiory dotyczące Claudio Magrisa oraz miejsc z nim związanych, takich jak Triest. Chcielibysmy podzielić się tymi zbiorami z Państwem by ukazać historię jaka towarzyszy wręczeniu tytułu "Człowieka Pogranicza" Claudio Magrisowi. Więcej szukaj  w zbiorach CDKP.
Triest w literaturze CDKP Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza posiada bogate zbiory dotyczące Claudio Magrisa oraz miejsc z nim związanych, takich jak Triest. Chcielibysmy podzielić się tymi zbiorami z Państwem by ukazać historię jaka towarzyszy wręczeniu tytułu "Człowieka Pogranicza" Claudio Magrisowi.  Więcej szukaj  w zbiorach CDKP.
Claudio Magris w prasie w CDKP.  Więcej szukaj  w zbiorach CDKP.        
Claudio Magris w czasopismach.  Więcej szukaj w zbiorach CDKP.              
Elio Ciol - Rzeźbione światłem. 18 maja 2009 roku ceremonię wręczenia tytułu Człowiek Pogranicza 2009 uświetniła wystawa czarno-białej fotografii Elio Ciola. Wystawa prezentowana była w Białej Synagodze.
Triesteńskie Pogranicza 18 maja 2009 roku w Galerii Domu Pogranicza w ramach przyznania dla Claudio Magrisa tytułu " Człowiek Pogranicza " odbył sie wernisaż wystawy Triesteńskie Pogranicza.  Wystawa powstała ze zbiorów Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza . 
Za Magrisem - po śladach Europy. Laudacja. W naszym świecie, świecie pogranicza, Claudio Magris jest wszędzie, wszystko widzi, wszystko pod jego piórem nabiera znaczenia. Nie ma tu kłamstwa - ani kłamstwa słowa, ani kłamstwa formy. Jest poszukiwanie i odnajdywanie. Stąpanie po śladach - o tegorocznym Człowieku Pogranicza pisze Irena Grudzińska-Gross.
18 maja 2009 - "Między morzem a Dunajem - świat Claudio Magrisa" W ramach programu wręczenia tytułu zaprezentowany został film dokumentalny  Pomiędzy morzem a Dunajem  opowiadający o Claudio Magrisie i miejscach związanych z jego osobą.
18-19 maja 2009 - Człowiek Pogranicza - Program CZŁOWIEK POGRANICZA 2009 – CLAUDIO MAGRIS  Program
18 maja 2009 - "Teraz chyba pan zrozumie" - monodram. Z okazji uroczystości przyznania tytułu Człowieka Pogranicza claudio Magrisowi w Klasztorze Wigierskim odbyła się prapremiera monodramu wg sztuki laureata  Teraz chyba pan zrozumie  ( Lei dunque capira ) w tłum. Joanny Ugniewskiej, wystąpiła Joanna Szczepkowska, reżyseria Bogdan Tosza.
19 maja 2009 - Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus. Podczas uroczystości wręczenia tytułu  Człowieka Pogranicza ,  Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus  pod batutą Radosława Labakhua-Kiszewskiego zagrała utwory Arvo Pärta:  Fratres  i  Tabula Rasa , Człowieka Pogranicza 2003.
18-19 maja 2009 - Człowiek Pogranicza Uroczystość przyznania tytułu Człowieka Pogranicza wybitnemu włoskiemu pisarzowi Claudio Magrisowi.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI