Cukunft. Koncert w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej

 Ostatni koncert Lata w Pograniczu w Spółdzielni,12 sierpnia, godz.20.00


 Koncert w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej

Zespół Cukunft (w języku Jidish „Przyszłość”) powołał do życia gitarzysta Raphael Rogiński. Założeniem projektu jest kontynuowanie tradycji muzyki żydowskiej Europy Wschodniej z całym jej bogactwem oraz we wszelkich odmianach. Wykonując utwory przedwojenne, muzycy odtwarzają je i interpretują, a komponując utwory własne, robią to w ramach całego spektrum muzyki żydowskiej, która dla zespołu jest wciąż żywa. Repertuar powstaje spontanicznie, ale jednocześnie poparty jest badaniami muzykologicznymi oraz socjologicznymi.

Obecnie skład zespołu to kwartet: Raphael Rogiński - gitara elektryczna, Paweł Szamburski - klarnety, Paweł Szpura - perkusja, Kacper Szroeder - trąbka, lecz do współpracy często zapraszani są goście. Zespół występował min. wraz z Frankiem Londonem na Krakowskim Festiwalu Muzyki Żydowskiej, współpracował ponadto z takimi muzykami jak Michał Górczyński, Wacław Zimpel, Kuba Kossak, Adam Różański, Mikołaj Trzaska. W poprzednim składzie (Raphael Roginski, Paweł Szamburski i Tomasz Duda - saksofon barytonowy) zespół opracował utwory kompozytora i poety żydowskiego Mordechaja Gebirtiga (1877-1942), żyjącego i tworzącego w międzywojniu, w mieście Kraków. Obecnie grupa wykonuje dzieła polskich kompozytorów i poetów żydowskich (Icyk Manger, Mosche Shneur i innych) oraz utwory skomponowane przez Raphaela Roginskiego. Oszczędne opracowanie i wykonanie utworów daje możliwości wsłuchania się w dźwięki charakterystyczne dla współczesnej muzyki żydowskiej.

Aktualnie Cukunft wydaje w warszawskiej oficynie Lado ABC, dla której nagrał dotychczas dwie płyty: „Itstikeyt / Fargangenheit” w 2010 r. i „Wilde Blumen” w 2013 r.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI