Czeczeni czytają "Podręcznik Dialogu"

Khedi Alieva  - Czeczenka, uchodźczyni żyjąca  w Polsce, opowiada o doświadczeniach imigrantskich


 Staram się być pośredniczką między emigrantami a Polakami. Tak żeby nie było granic między nami. Razem z wychowawczynią naszych dzieci Haliną Duszycą zorganizowałam w szkole nr 16 na Oruni czeczeńskie święto, a latem na terenie Stoczni kolację na zakończenie Ramadanu. Pomogli znajomi muzułmanie, dostarczyli jedzenie, razem opowiadaliśmy o tradycjach związanych z Ramadanem. Uchodźcy, którzy przyjadą do Polski, na początku będą pełni nieufności i lęku. Chcę pomóc im to przełamać, pokazać, że w Polsce znajdą swoje miejsce.

Warto pamiętać, że pierwszy azyl muzułmanom dali właśnie chrześcijanie. Jest taka opowieść, która mówi o muzułmanach prześladowanych w Medynie. Prorok Mahomet skierował ich więc do Etiopii, gdzie żyli chrześcijanie. "Idźcie tam" - mówił - "Tam was przyjmą i obronią". I tak się stało. Wtedy zaczęła się historia uchodźców.

Coraz lepiej poznaję też polską kulturę. Szukam informacji w internecie, czytam książki polskich autorów. Obecnie "Podręcznik dialogu" Krzysztofa Czyżewskiego, współtwórcy Ośrodka Pogranicze. Czytam też Biblię.


Cały tekst: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35635,18990301,uchodzcy-beda-pelni-nieufnosci-i-leku-chce-pomoc-im-to-przelamac.html#ixzz3oLCzDepQ

czytaj o Podręczniku Dialogu


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI