Czerwiec


30 czerwca 2000 "Sąsiedzi" Jana Tomasza Grossa nominowana do nagrody literackiej Nike 2001 Wydana przez Pogranicze książka Jana Tomasza Grossa o zagładzie Żydów w Jedwabnem wywołała ogromną publiczną dyskusję. Książka znalazła się na liście najważniejszych książek roku 2000 ogłoszonej przez tygodnik "Wprost", została nominowana do nagrody literackiej Nike 2001 i znalazła się w finale konkursu.
Czerwiec 2000 "Gazeta Współczesna" podała, że książka Jana Tomasza Grossa "Sąsiedzi", wydana przez Wydawnictwo "Pogranicze", znalazła się na 4. miejscu na liście najlepiej sprzedających się książek w księgarniach białostockich w kategorii "inne książki". 
28 czerwca 2000 W Białymstoku w miało miejsce uroczyste zakończenie Szkoły Pogranicza 1999/2000. O godz. 12.00 odbyła się koferencja prasowa, a po niej nastąpiło wręczenie certyfikatów ukończenia Szkoły. 
20 czerwca 2000 Do Ośrodka "Pogranicze" przybyli goście z Centrum Kultury w Liege w Belgii. Odbyły się rozmowy na temat współpracy i wspólnego organizowania projektu "Zanikanie" w 2002 r.  
17 czerwca 2000 Wyjazd Krzysztofa Czyżewskiego do Gdańska na konferencję "Między unifikacją a odrębnością - kultura polskich regionów" zorganizowaną przez Instytut Kaszubski; spotkania z Pawłem Huelle i Wojciechem Dudą z "Przeglądu Politycznego" w Gdańsku.
16 czerwca 2000 Wykład Krzysztofa Czyżewskiego "Graz a Europa Środkowa" w Instytucie Austriackim w Warszawie podczas otwarcia wystawy fotograficznej "Stadtpark zwei". W uroczystości uczestniczył Max Aufischer - kurator i kronikarz miasta Graz. 
11-17 czerwca 2000 Wyjazd Dziecięcej Grupy Teatralnej do Szczawnicy na Festiwal Kultury Pogranicza zorganizowany przez tamtejsze gimnazjum. Prezentacja "Kronik sejneńskich". W festiwalu brali udział uczniowie gimnazjów z Polski i Słowacji.
10-12 czerwca 2000 Wizyta prof. Michaela Steinlaufa z Filadelfii w "Pograniczu", spotkanie z młodzieżą w Sejnach, potem wspólna z Krzysztofem Czyżewskim podróż do Wilna i Nowogródka, spotkanie z prof. Dovidem Katzem na Uniwersytecie Wileńskim. 
10-11 czerwca 2000 Spotkanie przedstawicieli "Pogranicza" i Towarzystwa Filomatów w Nowogródku na Białorusi. Spotkanie przedstawicieli "Pogranicza" i Towarzystwa Filomatów w Nowogródku na Białorusi. 
8 czerwca 2000 Krzysztof Czyżewski brał udział w zorganizowanej w Krakowie przez Fundację Forda dyskusji panelowej na temat kultury globalnej. Uczestnikami dyskusji byli też: Irena Grudzińska-Gross, Wanda Nowicka, Paweł Zilincik i Marek Nowicki.   
5-8 czerwca 2000 Krzysztof Czyżewski przebywał z kilkudniową wizytą we Lwowie. Wygłosił cykl wykładów o kulturze pogranicza na Uniwersytecie Lwowskim, uczestniczył w spotkaniach w Centrum Badań Humanistycznych, spotkał się też z członkami redakcji pisma "i". 
3 czerwca 2000 W "Rzeczpospolitej" ukazał się reportaż Iwony Trusewicz "Każdy ma swój świat" o pasjach i działaniach Bożeny Szroeder. 
Skamieniałej trawie - Monika Piwowarska-Kulisa 27 maja 2000 w Galerii Papuciarnia Ośrodka "Pogranicze" w Sejnach odbył się wernisaż wystawy malarstwa, grafiki i rysunku Moniki Piwowarskiej-Kulisy pt. "Skamieniałej trawie". Wystawa była prezentowana do 14 lipca 2000.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI