Czerwiec


30 czerwca 2001 - Koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego Koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w Białej Synagodze w Sejnach w ramach prezentacji "Lato 2001".  Krzysztof Czyżewski przebywał w Poznaniu, brał udział w przygotowaniach do konferencji "Kultura czasu przełomu". 
29-30 czerwca 2001 - Kultura i tożsamość Krzysztof Czyżewski brał udział w polsko-ukraińskiej konferencji "Kultura i tożsamość" zorganizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego. Wygłosił referat wprowadzający do sesji pt. "Wspólne dziedzictwo". 
28 czerwca 2001 - Pogranicze polsko-białoruskie-litewskie Spotkanie w Ośrodku "Pogranicze" słuchaczy i wykładowców sesji Międzynarodowej Szkoły Humanistycznej pt. "Pogranicze polsko-białoruskie-litewskie". Wśród gości spotkania byli prof. dr hab. Elżbieta Smułkowa oraz prof. dr hab. Jerzy Axer. 
24 czerwca 2001 - promocja książki Josifa Burga W Białej Synagodze w Sejnach odbyła się promocja książki Josifa Burga   Okruchy   wydanej przez Wydawnictwo "Pogranicze". Spotkanie promocyjne prowadził Krzysztof Czyżewski.  W tym samym dniu w Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach przebywali Jan Tomasz Gross, autor Sąsiadów, Stefanie Steiker z Nowego Jorku i Krystyna Bratkowska. 
23 czerwca 2001 - Michael Steinlauf w Pograniczu Profesor Michael Steinlauf ze Stanów Zjednoczonych wygłosił w Białej Synagodze w Sejnach wykład pt. : Kultura Sztetła.
18 czerwca 2001 Spotkanie polskich i litewskich twórców kultury. Jego tematem była działalność Pogranicza. Organizatorami spotkania byli Ogólnopolski Klub Miłośników Litwy i "Kulturos Barei" ("Strefy Kultury"). 
Menachem Kipnis - fotografie przedwojenne 18 czerwca 2001 w Białej Synagodze w Sejnach odbył się wernisaż wystawy  Menachem Kipnis - fotografie przedwojenne.  Kolekcja zdjęć publikowanych w amerykańskich czasopismach ilustrowanych z życia Żydów w dawnej Rzeczypospolitej. Wystawa była prezentowana w ramach projektu Tratwa Muzykantów - pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami .  
Miasta, miasteczka 18 czerwca 2001 odbył się wernisaż wystawy "Miasta, miasteczka" – pocztówki i fotografie z przełomu XIX i XX w. przedstawiające miasta Europy Środkowowschodniej. Wystawa ze zbiorów CDKP .
17-27 czerwca 2001 - Tratwa Muzykantów - pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami W tych dniach w Sejnach i Kuklach realizowany był projekt "Tratwa Muzykantów - pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami". Były to warsztaty poświęcone dziedzictwu muzycznemu Europy Środkowowschodniej. 
16 czerwca 2001 - Colloquium Balticum: region bałtycki w wymiarze europejskim Krzysztof Czyżewski brał udział w konferencji "Colloquium Balticum: region bałtycki w wymiarze europejskim" dedykowanej Czesławowi Miłoszowi z okazji 90. rocznicy urodzin, zorganizowanej w Kiejdanach na Litwie. Wygłosił referat Duchowość Wilna.
15 czerwca 2001 - promocja książki Ryszarda Bilskiego W Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" w Krakowie miała miejsce promocja książki Ryszarda Bilskiego  W ielki Post w Osiemnastym Batalionie . Spotkanie promocyjne było wspólnie zorganizowane przez Klub Dziennikarzy oraz Wydawnictwo "Pogranicze". Patronat medialny nad imprezą sprawowała "Gazeta Krakowska". 
9 czerwca 2001 - Zrozumieć innych - społeczeństwo wielokulturowe dla edukacji kulturalnej Udział Krzysztofa Czyżewskiego w seminarium "Zrozumieć innych - społeczeństwo wielokulturowe dla edukacji kulturalnej" zorganizowanym przez Centrum Animacji Kultury w Bibliotece Narodowej w Warszawie w ramach Ogólnopolskiego Forum Kultur Lokalnych. W spotkaniu udział wzięli m.in. Konstanty Gebert, Michał Jagiełło, Jan Malicki, Jerzy Nikitorowicz. 
8 czerwca 2001 - Tatiana Konopkina i Natalia Miedzielska w Pograniczu Wizyta w Ośrodku "Pogranicze" Tatiany Konopkiny i Natalii Miedzielskiej z Białorusi w związku z projektem "Gra szklanych paciorków". 
7 czerwca 2001 - Wasyl Roman w Pograniczu Ośrodek "Pogranicze" w Sejnach odwiedził Wasyl Roman z Ukrainy w związku z projektem "Gra szklanych paciorków". 
1 czerwca 2001 - Andrej Kis w Pograniczu W Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach złożył wizytę Andrej Kis z Ukrainy w związku z projektem "Gra szklanych paciorków". 
1

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI