Czerwiec


24-29 czerwca 2005 Staż grupy studentów z University of California w Santa Cruz, organizowany w ramach kursu antropologii kultury.   
21 czerwca 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy IV b ze Szkoły Podstawowej w Sejnach wokół wystaw Patria, Nasze Stare Dobre Sejny, Kronika Gimnazjum św. Kazimierza, Raskoł i Staroobrzędowcy prezentowanych w galeriach sztuki Ośrodka "Pogranicze".  W Domu Literatury w Warszawie odbyło się spotkanie z Mazllumem Saneją autorem przekładu i wyboru wydanej przez Pogranicze  Antologii poezji Albańskiej XX wieku . 
16-19 czerwca 2005 - II Międzynarodowe kolokwium w Tbilisi II Międzynarodowe kolokwium w Tbilisi, organizowane w ramach prowadzonego przez "Pogranicze" programu pt. "Dialog Międzykulturowy na Kaukazie i w Azji Środkowej" 
14 czerwca 2005 W Domu Literatury w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone poecie Izetowi Sarajlićowi oraz prezentacja tomu jego wierszy   Szukam ulicy dla mego imienia , wydanego przez "Pogranicze". 
13-20 czerwca 2005 Podróż pracowników Ośrodka "Pogranicze" do Gruzji. Rekonesans przygotowujący wyjazd dzieci z Sejn do Gruzji ze spektaklem pt: Kroniki sejneńskie, planowany na wrzesień 2005 roku. 
13-14 czerwca 2005 Zdjęcia do filmu "Pudełko" tworzonego przez nieformalną grupę filmową "Piątka z Elektroniaka" działającą przy Ośrodku "Pogranicze". Spotkanie z bohaterką filmu, panią Barbarą Górą. Od początku do końca projekt jest tworzony i zarządzany przez młodych ludzi a finansowany z programu Unii Europejskiej "Młodzież". Opiekę techniczną nad grupą sprawuje profesjonalny operator i montażysta Paweł Figurski. 
11-12 czerwca 2005 Udział młodzieży sejneńskiej w obchodach 1. rocznicy śmierci Jacka Kuronia. Prezentacja spektaklu: Kroniki Sejneńskie oraz koncert pieśni pogranicza.  Zdjęcia do filmu "Pudełko" tworzonego przez nieformalną grupę filmową "Piątka z Elektroniaka" działającą przy Ośrodku "Pogranicze". Spotkanie z bohaterką filmu, panią Barbarą Górą. Od początku do końca projekt jest tworzony i zarządzany przez młodych ludzi a finansowany z programu Unii Europejskiej...
11 czerwca 2005 "Pogranicze" odwiedzili Żydzi z Izraela, których przodkowie mieszkali w Sejnach: Lucyna Saunina - potomkini dwóch sejneńskich rodów Borowiczów i Lewów.
8 czerwca 2005 Opowieść o wielokulturowych Sejnach oraz prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze" w oparciu o warsztaty edukacyjno-artystyczne  Tratwa Muzykantów pomiędzy Nowy Jorkiem a Sejnami  dla klasy gimnazjalnej z Zespołu Szkół "TAK" w Opolu.
6 czerwca 2005 Podróż rekonesansowa do Mostaru, przygotowująca planowany na lipiec 2005 roku projekt: Tryptyk Bośniacki. Stary Most, w którym przy budowie mostu w Mostarze spotkają się dzieci polsko-litewskie z Sejn, dzieci z Mostaru i dzieci uchodźców bośniackich zamieszkałe w Wielkiej Brytanii. Kroniki Sejneńskie. Biała Synagoga, godz. 21.00 
5-8 czerwca 2005 Staż grupy studentów z Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Program stażu obejmuje warsztaty pogranicza prowadzone w oparciu o pracę Ośrodka "Pogranicze", podróże po Suwalszczyźnie, prezentacje teatralne i filmowe, dyskusje, spotkania. 
2 czerwca 2005 Wizyta w Pograniczu Wlodka Goldkorna - znanego eseisty i dziennikarza włoskiego dziennika "L'Expresso".  Przekazanie w darze Muzeum Ziemi Sejneńskiej pamiątkowej tabliczki Matthaua Strymowicza. 
1-3 czerwca 2005 Wizyta w Pograniczu Grażyny Strumiłło-Miłosz i Joanny Miłosz. Podróż do miejsc rodzinnych Andrzeja i Czesława Miłoszów, Szetejń, Świętobrości, Wędziagoły, Kiejdan i Wilna. 
1 czerwca 2005 Koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskieg o w Miejskim Przedszkolu w Sejnach z okazji Dnia Dziecka pt. "Wszystkie dzieci nasze są".  Projekcja baśni animowanej "Anastazja" z filmoteki Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza dla grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Daniłowcach. 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI