Czerwiec


30 czerwca - 2 lipca 2006 Wizyta w Pograniczu Jouriego Zagoumennova z Białorusi, dyrektora działającego w Mińsku Centrum Wspomagania Stowarzyszeń i Fundacji (SCAF). Rozpoczęcie pracy nad wspólnie realizowanym programem edukacji międzykulturowej na Białorusi i w Polsce. 
27 czerwca 2006 Warsztat Pogranicza dla grupy niemieckich i polskich sudentów z Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.  Wizyta w Pograniczu Hauke Dieckmanna z Hamburga, zaangażowanego w pracę na rzecz przybliżenia współczesnym Niemcom historii i kultury Polski.
26 czerwca 2006 Warsztat dla grupy z Frankfurtu nad Menem, która w ramach projektu "Gdzie są granice Europy" zapoznaje się z problematyką etniczną regionu północno-wschodniej Polski. 
25-26 czerwca 2006 Wizyta w Pograniczu Moniki Fabjańskiej, dyrektora Instytutu Polskiego w Nowym Jorku.
19 czerwca 2006 Warsztat wielokulturowy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Przymierza Rodzin z Warszawy.
17-18 czerwca 2006 Druga Rocznica śmierci Jacka Kuronia - w Warszawie odbyło się spotkania młodych z "Kronik sejneńskich" z młodzieżą z Uniwersytety Ludowego i twórcami nowo powstałego Wielokulturowego Liceum im. Jacka Kuronia. 
16-26 czerwca 2006 Tratwa muzykantów . Koncert Finałowy odbył się 25 czerwca 
16-18 czerwca 2006 W zamku Gloggnitz pod Wiedniem Krzysztof Czyżewski uczestniczył w kolejnym spotkaniu forum dialogu transatlantyckiego zorganizowanym przez Remarque Institute, działający przy Uniwersytecie Nowojorskim. Rozmowy, które prowadził Tony Judt, dyrektor Instytutu, toczyły się na temat "Individual, Society, State in the New Century" (Jednostka, społeczeństwo i państwo w nowym wieku). 
15 czerwca 2006 Spotkania Filmowe w Pograniczu -  Rękopis znaleziony w Saragossie , reż. Wojciech Jerzy Has  Dom Pogranicza, godz. 18.00
14 czerwca 2006 Bożena i Wojciech Szroederowie, współtwórcy Pogranicza, otrzymali honorowe odznaki "Zasłużony dla kultury polskiej" podczas uroczystej gali w Operze Podlaskiej w Białymstoku.
11 czerwca 2006 Wizyta w Pograniczu Barbary Krzywickiej z domu Gieysztor oraz Ity Straszak z domu Rommer, uczestniczących w wileńskim zjeździe rodziny Rommerów.
10 czerwca 2006 Święto projektu "Trzej Starcy" w Szkole Podstawowej w Sejnach. Prezentacja efektów pracy nad wielokulturowością regionu.
9-12 czerwca 2006 - Cafe Europa Cafe Europa w Sarajewie. Tematem przewodnim jest problematyka dialogu międzykulturowego, zerwanych mostów, uchodźców i emigrantów, nowego oblicza współczesnej tożsamości kulturowej Europy. Szukamy także odpowiedzi na pytanie, co charakteryzuje pokolenie Bośni i jaka lekcja wynika z tego doświadczenia dla Europy dzisiaj.
8 czerwca 2006 Spotkania Filmowe w Pograniczu -  Amator, reż. Krzysztof Kieślowski  Dom Pogranicza, godz. 19.00
5-7 czerwca 2006 Staż pogranicza dla studentów Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach 
5 czerwca 2006 - promocja książki Gershoma Scholema W Warszawie promocja książki Gershoma Scholema " Żydzi i Niemcy ". 
4 czerwca 2006 Na spotkaniu w Ośrodku "Pogranicze" gościła 20 osobowa grupa młodzieży z Liceum Francuskiego w Warszawie, która odbywała podróż edukacyjną zatytułowaną Szlakiem tolerancji i wielokulturowości Polski. Podczas wizyty młodzież zapoznała się z działalnością Pogranicza, wielokulturowym dziedzictwem sejneńszczyzny, uczestniczyła w prezentacji wystawy „Trakt krasnogrudzki” oraz w spotkaniu na temat muzyki klezmerskiej wokół filmu  Tratwa muzykantów pomiedzy Nowym...
2 czerwca 2006 W Domu Pogranicza o godz. 17.00 odbędzie się pokaz krótkich form filmowych "Formalina". Wyświetlone zostaną filmy krótkometrażowe tak amatorskie, jak i profesjonalne z różnych dziedzin sztuki filmowej począwszy od filmów fabularnych na animacjach skończywszy.
1-2 czerwca 2006 Krzysztof Czyżewski uczestniczył w spotkaniu grupy Mind Europe, zorganizowanym przez flamandzkie centrum kultury de Buren w Brukseli. Tematem spotkania było dalsze rozszerzenie Unii Europejskiej na wschód (Bałkany, Turcja, Ukraina) oraz idea utworzenia europejskiego pisma kulturalnego w języku angielskim. 
1-8 czerwca 2006 Wizyta w Pograniczu Ranka Mutevelić - dyrektora Teatru Lalek z Mostaru, partnera Pogranicza w projekcie "Most".
1 czerwca 2006 Spotkania Filmowe w Pograniczu - U Pana Boga za piecem, reż. Jacek Bromski    Prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze", wystawy "Trakt Krasnogrudzki" oraz filmu "Tratwa muzykantów pomiedzy Nowym Jorkiem a Sejnami" grupie młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Sejnach zorganizowana przez szkołę z okazji Dnia Dziecka.    Wizyta grupy uczniów z klas I-V ze Szkoły w Starym Folwarku, która z okazji Dnia Dziecka odwiedziła Ośrodek Pogranicze. Dzieci...
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI