Czesław Miłosz w Archiwum Polskiego Radia

Czesław Miłosz w Polskim Radiu to projekt ciekawy z wielu powodów. Pierwszym jest sam poeta i jego głos, zarejestrowany w różnych sytuacjach, głos, który trwa wbrew czasowi. Audycje, materiały reporterskie czy utwory w wykonaniu Czesława Miłosza stanowią część Archiwum Polskiego Radia. Mają swój numer katalogowy i opis - czasami obszerny, a czasami to kilka lakonicznych informacji.


Drugim powodem jest historia samego radia i ludzi, którzy je tworzyli i tworzą. To także lekcja pokory, dla nas - dziennikarzy - pracujących dziś. Przesłuchiwanie archiwalnych audycji, odszukiwanie ich autorów oraz poznawanie warunków, w jakich pracowali jest odkrywaniem historii zmagań i walki o słowa, samo w sobie jest walką o ocalenie od zapomnienia.

Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z nami  wspomnieniami o Czesławie Miłoszu zapraszamy do współpracy!

Co tydzień publikować będziemy audycje ze zbiorów naszego radiowego archiwum a takżen powiązane z nimi artykuły! Warto zaglądać do nas regularnie.

zespół kultura.polskieradio.pl

portal.kultura@polskieradio.pl

 

Archiwum audycji i inne materiały związane z tym projektem dostępne są pod adresem:

http://www.polskieradio.pl/74,Czeslaw-Milosz


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

 

 

 

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI