David Krakauer. Live in Krakow.

David KrakauerFeat.

Klezmer Madness! & Socalled 

Krakauer Live in Krakow


"Nazywam się David Krakauer, witam w moim mieście!" 


Kraków, klub Indigo, 2 czerwca 2003, 21.30 – rzadkie doświadczenie spotkania człowieka realizującego jedno ze swoich marzeń. Publiczność już od dawna upomina się o nagranie płyty live. David Krakauer nadal utrzymuje kurs "szalonego grania", m.in. dzięki znakomitemu akompaniamentowi swojego zespołu Klezmer Madness! – niezastąpionych bębnów Michaela Sarina, wręcz kobiecej wrażliwości linii basowych Nicki Parrott, ognistych gitarowych plektronów Sheryl Bailey, rzeczowości akordeonu Willa Holshousera... Wszystko to gotowe spowodować prawdziwy wybuch. Potrzebny był tylko zapalnik – Socalled, młody 23 letni Kanadyjczyk, ze wzrokiem zwariowanego naukowca obsługuje samplery i automat perkusyjny, tak jak David, rozsadza muzyką klezmerską bez znieczulenia. Nowojorczyk David Krakauer wewnętrznie przeczuwał, że nowe, szalone przedsięwzięcie może mieć tylko jedno tło – Kraków, miasto-symbol odnalezionych korzeni. 
Pierre Walfisz, "Label Bleu" 

David Krakauer – światowej sławy wirtuoz klarnetu, jeden z najważniejszych przedstawicieli awangardy w muzyce klezmerskiej. Uznawany za twórcę nurtu klezmer-jazzu. Jego oryginalny, wymykający się definicjom muzycznym styl zawiera w sobie elementy muzyki klasycznej, fundament w muzyce Żydów Europy Środkowowschodniej, a także rocka, jazzu, funk i hip-hopu. Grał z takimi zespłami jak: The Kronos Quartet, Eroica Trio, Tokyo String Quartet, Lark Quartet, Mendelssohn String Quartet i Empire Brass Quintet. Współzałożyciel jednego z pionierskich zespołów fali Odrodzenia Muzyki Klezmerskiej (Klezmer Revival) – The Klezmatics. Obecnie lider grupy David Krakauer’s Klezmer Madness. Uczy gry na klarnecie w Manhattan School of Music, Mannes College of Music i Queens College. Jego przodkowie pochodzą ze Lwowa i Słucka. Mieszka w Nowym Jorku. Częsty gość w Sejnach, gdzie koncertuje i prowadzi lekcje muzyki klezmerskiej. Wspólnie z Kapelą Klezmerską Teatru Sejneńskiego stworzył ideę spotkania muzycznego i zarazem warsztatu kultury jidisz – Tratwa Muzykantów Pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami. 

Więcej w zbiorach CDKP 

Zobacz

www.label-bleu.com
www.davidkrakauer.com


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI