Debaty i Wykłady


Światło i energia w małych społecznościach Artykuł z serwisu gazeta.pl (red. Agnieszka Domanowska, 28.06.2012) podsumowujący finał trzeciej edycji konkursu Inicjatywa Społeczna Roku, w którym Fundacja Pogranicze za otwarcie Międzynarodowego Centrum Dialogu nagrodzona zostala I miejscem w kategorii inicjatyw o zasięgu międzynarodowym.
W Sejnach odtwarzają historię Artykuł z serwisu Niebywałe Suwałki (11.06.2012), dotyczący oficjalnej inauguracji warsztatów " Gwoździec Re!konstrukcja " w przestrzeni Białej Synagogi.
Medal dla tego, który alarmował o Zagładzie Artykuł Wojciecha Czuchnowskiego o Janie Karskim, opublikowany 29.05.2012 w internetowym serwisie Gazety Wyborczej przy okazji pośmiertnego odznaczenia legendarnego kuriera amerykańskim Medalem Wolności.
22 maja 2012 - Jubileusz 20. lat pisma BORUSSIA Krzysztof Czyżewski wziął udział w obchodach dwudziestolecia czasopisma "Borussia. Kultura. Historia. Literatura", którego 50. numer ukazał się w tym roku. Uroczystość odbyła się 22 maja w olsztyńskim Planetarium o godz. 18.00
Lekcje literatury z "TP" W Nr 15 (3274) "Tygodnika Powszechnego" ukazał się artykuł " Lekcje literatury z TP ", o Lekcjach czyatania z Tygodnikiem Powszechnym , w których - w trakcie festiwalu Europejski Poeta Wolnosci - brał udział Krzysztof Czyżewski.
23 marca 2012 - Poezja w kryzysie: debata z udziałem Krzysztofa Czyżewskiego na festiwalu Europejski Poeta Wolności Krzysztof Czyżewski wziął udział w debacie "Poezja w kryzysie", w ramach II edycji festiwalu Europejski Poeta Wolności - Międzynarodowy Festiwal Literatury w Gdańsku.
Krzysztof Czyżewski poprowadzi Lekcje czytania w Gdańsku! Krzysztof Czyżewski poprowadzi Lekcje czytania na festiwalu Europejski Poeta Wolności w Gdańsku. II edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury odbędzie się w dniach 20-24.03.2012.
26 marca 2012 - Wieczór poświęcony pamięci Tonyego Judta [FOTOGRAFIE] 26.03 Krzysztof Czyżewski wziął udział w wieczorze poświęconym pamięci Tonyego Judta, organizowanym przez Wydawnictwo Czarne, Instytut Obywatelski oraz Austriackie Forum Kultury.
Rodzinna Europa, Europa Mostów - Warsztaty Integracji Międzykulturowej w Brukseli W czwartek 1 marca w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyły się warsztaty eksperckie na temat dialogu międzykulturowego: „Rodzinna Europa, Europa Mostów” , których celem było przekazanie przez instytucje kultury z Polski Wschodniej informacji na temat podejmowanych przez nie działań i inicjatyw związanych z dialogiem międzykulturowym, ideą integracji europejskiej i tolerancji. Uczestnicy warsztatów podjęli próbę wypracowania propozycji działań na przyszłość związanych z...
Paweł Kaściukiewicz laureatem Nagrody im. Giedroycia Laureatem Nagrody im. Jerzego Giedroycia za najlepszą książkę prozatorską w języku białoruskim w 2011 r. został Paweł Kaściukiewicz za opowiadania "Reprezentacja Republiki Białoruś w pobocznych dyscyplinach sportu".
Marszałek Jarosław Dworzański wspiera działania Pogranicza Artykuł o  warsztatach eksperckich na temat dialogu międzykulturowego  "Rodzinna Europa, Europa Mostów" , zorganizowanych przez Pogranicze i Dom Polski Wschodniej w Brukselii. Tekst ukazał się w serwisie Wrota Podlasia 29.02.2012.
Dialog międzykulturowy - warsztaty w Brukseli Artykuł o  warsztatach eksperckich na temat dialogu międzykulturowego "Rodzinna Europa, Europa Mostów" , zorganizowanych przez Pogranicze i Dom Polski Wschodniej w Brukselii. Tekst ukazał się w serwisie Onet.pl 29.02.2012.
Podlasianie na warsztatach międzykulturowych w Brukseli Artykuł o warsztatach eksperckich na temat dialogu międzykulturowego "Rodzinna Europa, Europa Mostów" , zorganizowanych przez Pogranicze i Dom Polski Wschodniej w Brukselii. Tekst ukazał się w serwisie Bialystok Online 29.02.2012.
Pogranicze prowadzi dialog międzykulturowy w Brukseli Artykuł o warsztatach eksperckich na temat dialogu międzykulturowego "Rodzinna Europa, Europa Mostów" , zorganizowanych przez Pogranicze i Dom Polski Wschodniej w Brukselii. Tekst ukazał się w serwisie Gazety Wyborczej 29.02.2012.
1 marca 2012 - Rodzinna Europa, Europa Mostów - Warsztaty Integracji Międzykulturowej 1 marca w brukselskim Domu Polski Wschodniej, Krzysztof Czyżewski poprowadził dyskusję i warsztaty w ramach spotkania "Rodzinna Europa, Europa Mostów".  
Ludzie kultury piszą list w sprawie Wierszalina List w sprawie możliwego przeniesienia Teatru Wierszalin z jego dotychczasowej siedziby adresują do Marszałka Województwa Podlaskiego Krzysztof Czyżewski (Ośrodek „Pogranicze”), Piotr Dąbrowski (Teatr Dramatyczny), Andrzej Lechowski (Muzeum Podlaskie), Jan Leończuk (Książnica Podlaska), Dorota Łapiak (Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu), Roberto Skolmowski (Opera i Filharmonia Podlaska).
29 lutego 2012 - Krzysztof Czyżewski - "Inny/Ja. O praktykowaniu etosu pogranicza" W środę, 29 lutego Krzysztof Czyżewski poprowadził wykład na temat "Inny/Ja. O praktykowaniu etosu pogranicza" dla studentów Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
12 stycznia 2012 - Krzysztof Czyżewski na konferencji w Brukseli 12 stycznia Krzysztof Czyżewski wziął udział w konferencji "Unia 2012. Nowe wyzwania po kryzysie. Jak wykonać kolejny krok?". Było to spotkanie podsumowujące polską Prezydencję oraz 2,5 letnią kadencję Jerzego Buzka na stanowisku Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
Lekcje tolerancji gotowe, do wzięcia! Dostępne są jeszcze książki o przygodach Innego, czyli scenariusze lekcji tolerancji, realizowanych przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku oraz Fundację Edukacji i Twórczości. Można je otrzymać bezpłatnie, zamawiając pocztą lub zgłaszając się do bibliotek.
Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego jednym z najważniejszych wydarzeń Prezydencji W opublikowanym przez internetowe wydanie Gazety Wyborczej rankingu najważniejszych wydarzeń polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej znalazły się między innymi  Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego oraz  Europejski Kongres Kultury ; oba z czynnym udziałem Krzysztofa Czyżewskiego.  
I edycja festiwalu "Inwazja barbarzyńców - Inny festiwal" 28 listopada - 2 grudnia W ramach I edycji festiwalu "Inwazja barbarzyńc ów - Inny festiwal" (28.11 - 2.12), Krzysztof Czyżewski, wspólnie z Krzysztofem Moraczewskim i Maciejem Rychłym poprowadzi wykład polifoniczny "Barbarzyńcy u bram". 
22 listopada 2011 - Krzysztof Czyżewski na seminarium Trzecia Przestrzeń w Malmö 22 listopada 2011 w Malmö odbyło się seminarium z cyklu Trzecia Przestrzeń pod hasłem Czym jest dobre życie? Czym jest dobre społeczeństwo? Krzysztof Czyżewski wygłosi wykład na temat wizji, historii i doświadczeń związanych z Fundacją Pogranicze, zatytułowany Etos pogranicza czyli tworzenie dobrego życia w społeczeństwie pluralistycznym .
Trialog białoruski w Krynkach i jego nestor: Sokrat Janowicz To będzie trialog inny niż zwykle. Co prawda nadal poświęcony literaturze i tradycji białoruskiej, ale tym razem skupiony głównie na inicjatorze przedsięwzięcia - Sokracie Janowiczu. Polski Białorusin, pisarz i publicysta, w niedzielę, 4 września, kończy 75 lat. Będzie benefis, wystawa mu poświęcona, a także gościnny spektakl, wprost z Grodna.
Sokrat Janowicz i jego kosmos. Benefis w Krynkach Za białoruską mowę i tradycję, dziękuję ci, Sokracie. Żyjesz w tych maleńkich Krynkach, ale jesteś wielki - mówił malarz Andrzej Strumiłło, obejmując drobną schorowaną postać białoruskiego pisarza i publicysty. Laudacji, pełnych ciepłych słów, było wiele - w sobotę Sokratowi Janowiczowi dziękowali bliscy znajomi, przyjaciele, jego uczniowie, politycy. Polski Białorusin, z perspektywy swojego domu w przygranicznym miasteczku od pół wieku zaświadczający o tym, jak ważna jest miłość do...
17 czerwca - Nowy Jork! Marksizm! Jan Paweł II! Zderzenia czołowe - Tony Judt a sprawa polska - debata 17 czerwca 2011  Kultura Liberalna zorganizowała debatę " Nowy Jork! Marksizm! Jan Paweł II! Zderzenia czołowe - Tony Judt a sprawa polska ". Spotkanie odbyło się w warszawskiej Klubokawiarni Chłodna 25 o godzinie 19.00 . W debacie wziął udział dyrektor Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach, Krzysztof Czyżewski.
Europa w Polsce, Polska w Europie Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 12 maja 2011 (czwartek), o godz. 19:00 zaprasza na FILHARMONICZNE WYKŁADY NA OŁOWIANCE (Sala Kameralna na Ołowiance). Krzysztof Czyżewski - gość Bogdan Tosza - moderator Michał Krężlewski  - fortepian ARVO PÄRT (*1935)
Kampania WE ARE MORE Już wkrótce zaczynają się rozmowy na temat finansowania kultury przez Unię Europejską - podpiszmy petycję o zwiększenie środków na ten cel w unijnym budżecie. W tej chwili kultura i sztuka otrzymują wsparcie w wysokości około 0.05% unijnego budżetu. Kampania We Are More ma na celu apel o zwiększenie tych środków w okresie 2014-2020. Do lipca 2011 potrzebnych jest 15 tysięcy podpisów.  
Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Pogranicza, Kresy, Wschód a Idee Europy", Białystok, 12-14 maja 2011 Colloquia Orientala Bialostocensia, Zakład Badań Interdyscyplinarnych i Porównawczych „Wschód – Zachód”, Uniwersytet w Białymstoku oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Białostoczan zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową "Pogranicza, Kresy, Wschód a Idee Europy" - I. Międzynarodowy Zjazd Białostoczan.
Konferencja „Zaufanie, dobro wspólne, dialog obywatelski- czy jesteśmy na to gotowi?” W ramach trwających od 8 kwietnia konsultacji społecznych projektu strategii Rozwoju Kapitału Społecznego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizuje konferencję: „Zaufanie, dobro wspólne, dialog obywatelski - czy jesteśmy na to gotowi?” Podczas konferencji zaprezentowane zostaną główne założenia Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do dyskusji na temat znaczenia kapitału społecznego.
Edukacja poprzez kulturę. Kreatywność i innowacyjność Polski Komitet do spraw UNESCO zaprasza na konferencję „Edukacja poprzez kulturę. Kreatywność i innowacyjność” w dniu 25 marca 2011 r. o godz. 10.30, Sala Kolumnowa, gmach Sejmu RP .
«  ... 6 7 8 9  »

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI