Digitalizacja zbiorów Miłosza i Venclovy

MIŁOSZ - VENCLOVA
KOLEKCJE CENTRUM DOKUMENTACJI KULTUR POGRANICZA


„Kolekcja Czesława Miłosza” i „Kolekcja Tomasa Venclovy” - digitalizacja upowszechnianie jest nowym projektem realizowanym przez Fundację Pogranicze. Prace nad jego realizacją trwały przez cały rok 2010, dzięki dotacjom MKiDN.


Prezentowane kolekcje w zbiorach Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza gromadzone są od blisko 20 lat. W trakcie realizacji projektu składające się na nie materiały zostały opisane, częściowo zdigitalizowane i udostępnione w internetowej bazie danych na stronie Archipelagu Pogranicza. www.pogranicze.sejny.pl


Kolekcje zawierają łącznie 4 tys. obiektów z czego 2,5 tys. jest już dostępnych w formie cyfrowej. Rezultaty jakie przyniósł powyższy projekt wykorzystywane będą w działalności badawczo-naukowej, edukacyjnej, wystawienniczej i wydawniczej Międzynarodowego Centrum Dialogu – tworzonym przez Fundację Pogranicze ośrodku praktyk międzykulturowych w Krasnogrudzie.

Czesławo Miłoszo kolekcijos ir Tomo Venclovos kolekcijos skaitmeninimas ir sklaida – naujas Paribio fondo vykdomas projektas Kultūros ir tautinio paveldo ministerijos suteikta parama leido vykdyti šį projektą visus 2010 metus. 

Pristatomos kolekcijos beveik 20 metų buvo kaupiamos Paribio kultūrų dokumentavimo centro fonduose. Vykdant projektą šių kolekcijų medžiaga buvo aprašyta, dalis jos suskaitmeninta ir paskelbta interneto duomenų bazėje „Paribio archipelago“ puslapyje www.pogranicze.sejny.pl

Šiose kolekcijose sukaupta 4 tūkst. objektų, iš kurių 2,5 tūkst. jau yra prieinami skaitmeniniu pavidalu. Minėto projekto rezultatai bus naudojami Paribio fondo kuriamo Tarptautinio dialogo centro – tarpkultūrinio vyksmo institucijos Krasnagrūdoje – mokslo tyrimams, edukacijai, leidybai ir rengiamoms parodoms.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

   
Produkcja: Fundacja Pogranicze
Współpraca: Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach 

Pobierz / Download


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI