Domowe szczęścia i nieszczęścia. Białoruskie historie rodzinne

Artykuł o zainspirowanych Kronikami Sejneńskimi, a zrealizowanymi przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Uczących się Języka Białoruskiego "AB-BA"  spektaklu "Oj dawno, dawno" oraz o książce w tym samym duchu.


Białoruskie rodzinne historie - tragiczne, radosne, trudne, przejmujące i zabawne, do bólu szczere. Opowiadają o nich młodzi ludzie. Za pomocą języka teatru - w przedstawieniu "Oj dawno, dawno", i literatury - w książce pod takim samym tytułem (skądinąd będącym też tytułem pieśni ludowej z Trześcianki). To projekt niezwykły - młodzi najpierw przepytywali dziadków i rodziców o rodzinne historie, potem ułożyli z tego scenariusz spektaklu, następnie wystawiali go w podlaskich wsiach miasteczkach, a teraz prezentują książkę. W sobotę (11.02) o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 4 w Białymstoku (ul. Częstochowska 6 a) odbyła się promocja publikacji i spektakl.

Więcej w serwisie Gazety Wyborczej.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI