Drago Jančar nagrodzony Europejską Nagrodą Literacką

Europejska Nagroda Literacka (Prix Européen de Littérature) 2011 powędrowała do słoweńskiego pisarza, dramaturga i eseisty - Drago Jančara, za rolę, jaką odegrał w odzyskiwaniu przez jego ojczyznę niepodległości w 1991.


Według jury, urodzony w 1948 roku w Mariborze Jančar otrzyma nagrodę za całokształt twórczości w ciągu ostatnich 27 lat. Wydarzenie to zbiega się w czasie z 20 rocznicą odzyskania niepodległości przez Słowenię.

Ceremonia wręczenia odbędzie się 24 marca 2012 w ratuszu Strasbourga, podczas festiwalu Tłumacząc Europę, gdzie nagrodę otrzyma rowniez Andree Luck-Gaye, zdobywca Grantu za Tłumaczenie Europejskiej Nagrody Literackiej 2011. 

Europejska Nagroda Literacka przyznawana jest co roku pisarzom o "międzynarodowej randze, świadczących o kulturalnym ładunku Europy". 

Drago Jančar - jeden z najbardziej aktywnych, współczesnych pisarzy słoweńskich. Urodzony w 1948 roku w Mariborze pisarz, dramaturg i eseista.

Wydawnictwo Pogranicze opublikowało jego książki: Katarina, paw i jezuita (nominowana do Nagrody Literackiej Angelus, w tej chwili w finale - ogłoszenie wyników 3 grudnia), Spojrzenie anioła oraz Eseje.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI