Dworek w Krasnogrudzie po gruntownym remoncie

Krasnogruda - do niedawna niewielka wioska nad jeziorem Hołny z popadającym w ruinę dworkiem z końca XVII wieku. Miejsce przez nielicznych kojarzone było z letnim wypoczynkiem młodego Czesława Miłosza. Teraz dzięki Fundacji Pogranicze zmienia się w Międzynarodowe Centrum Dialogu.


W dawnej siedzibie Macieja Eysmonta powstaje unikalna w Europie placówka dedykowana dialogowi międzykulturowemu na różnych pograniczach świata.

Na granicy Polski i Litwy, w bliskim sąsiedztwie z Kaliningradem i Białorusią powstanie miejsce poświęcone nauce budowania dobrego sąsiedztwa w wielokulturowych środowiskach.

Dworek w Krasnogrudzie przeszedł już gruntowny remont. Twórcy Centrum Dialogu w Krasnogrudzie chcą, by to miejsce tętniło życiem. Chcą, by w murach dworku słychać było nie tylko gwar i rozmowy dorosłych, ale też śmiech dzieci. 

Otwarcie Międzynarodowego Centrum Dialogu w setną rocznicę urodzin Czesława Miłosza (30.06). To tutaj Polska będzie obchodzić wigilię swojej prezydencji w Unii Europejskiej. Do Krasnogrudy przyjadą tego dnia m.in. prezydenci Polski i Litwy. W dworku rodziny Miłoszów spotkają się też filozofowie, artyści i poeci: m.in. Zygmunt Bauman, Julia Hartwig, Tomas Venclova.

Uczestnicy spotkania w Krasnogrudzie będą m.in. debatować o wspólnocie w zróżnicowanej kulturowo Europie. (kjs)

Źródło: www.radio.bialystok.pl, 16.06.2011


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI