Dym

27 marca 2009 w Białej Synagodze w Sejnach odbył się wernisaż wystawy pt. Dym, autorem obrazów jest Wiesław Szumiński.

 

 

 

 

 


Wspomnienia, które są bardzo ważne dla Autora stały się inspiracją do powstania tego cyklu obrazów. Te wspomnienia to miejsca, które pamięta z dzieciństwa - Krasnopol - skąd pochodzi, oraz świat między Sejnami a Suwałkami. Wspomnienia to także ludzie. Ważni, bliscy
- rodzina
- sąsiedzi
- pojedyncze spotkania.

Obrazy dzisiaj prezentowane to malarski pamietnik Wiesława Szumińskiego. Na poczatku katalogu do wystawy można przeczytać piękne słowa Sergiusza Jesienina:

"Wszystko przeminie jak z białych jabłoni dym".
Urszula Wasilewska 

Wiesław Szumiński

Artysta plastyk, animator życia artystycznego. Ukończył kulturoznawstwo na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza (1982) oraz Państwową Wyższa Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu (1986). Ma w swoim dorobku wiele autorskich wystaw obrazów oraz ilustracji projektów graficznych książek, a także aranżacji i ekspozycji i scenografii teatralnych.

Cykl obrazów Dym zrealizowany został w ramach stypendium Prezydenta Miasta Suwałk w dziedzinie kultury i sztuki.

 

27 marca 2009 - Wernisaż wystawy Dym


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI