Działania


Prawosławne Cmentarze Sejneńszczyzny W dniach 1-5 lipca 2009 roku w ramach programu "Zapomniane Sąsiedztwo" zrealizowano projekt "Prawosławny cmentarz w Karolinie", który obejmował spotkania edukacyjne i warsztaty poświęcone prawosławnemu cmentarzowi w Karolinie. W zajęciach uczestniczyła młodzież z Karolina, Białogór i Sejn oraz ze szkoły średniej w Hrabrowie w Obwodzie Kaliningradzkim. 
Lato w Pograniczu W ramach programu Lato w Pograniczu w miesiącu lipcu i sierpniu praca opiekuna Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej (opieka nad gośćmi, sprzedaż biletów, udzielanie informacji).
Program wystawienniczy Pomoc podczas przygotowywania wystaw prezentowanych w Galeriach Pogranicza. Praca obejmowała oprawianie prezentowanych prac oraz przygotowywanie przestrzeni ekspozycyjnej do wystaw „Kaukaz na starych rycinach i pocztówkach ”, "Triesteńskie pogranicza" a także instalacji Mirosława Bałki „Czarne światło”.
Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza Celem Centrum jest gromadzenie, opracowywanie, udostępnianie i upowszechnianie zbiorów bibliotecznych. Zbiory te dotyczą dziedzictwa kulturowego narodów Europy Środkowowschodniej, Kaukazu oraz Azji Środkowej. Praca wolontariuszki polega na katalogowaniu książek tematycznie związanych z literaturą, kulturą i historią narodów słowiańskich oraz płyt z muzyką środkowoeuropejską.
Spotkania z młodzieżą W dniach 15-17 grudnia 2008 roku w ramach prowadzonego przez Ośrodek Pogranicze Programu Edukacji Regionalnej wolontariuszka prowadziła dla uczniów klas drugich i trzecich w sejneńskim liceum ogólnokształcącym im. Szymona Konarskiego warsztaty na temat związków wybitnego poety i pisarza rosyjskiego Mikołaja Gumilowa z Sejneńszczyzną. Spotkania przybliżały wielokulturową i wielowyznaniową tradycję regionu, miejsca i ludzi z nim związanych. Zajęcia prowadzono w ramach projektu „Zapomniane...
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI