Działania


16, 30 marca; 6 kwietnia 2011 - Animacja rosyjska - rosyjskojęzyczne zajęcia z młodzieżą z Sejn W Ośrodku "Pogranicze" prowadzone były zajęcia w języku rosyjskim na temat animacji rosyjskiej. 
Lato w Pograniczu Lipiec - Sierpień W ramach programu Lato w Pograniczu w lipcu i sierpniu wolontariuszki pracowały jako  opiekunki Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej – sprzedawały bilety, udzielały turystom informacji na temat organizowanych spotkań, spektakli i koncertów.
maj - czerwiec 2011 W ramach przygotowań do otwarci Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie (30 czerwca 2011), na przełomie maja i czerwca wolontariuszki przygotowywały tematyczną kolekcję zbiorów z Biblioteki Tomasa Venclovy do przeniesienia z CDKP w Sejnach do Biblioteki Krasnogrudzkiej w MCD.
Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza Celem Centrum jest gromadzenie, opracowywanie, udostępnianie i upowszechnianie zbiorów bibliotecznych. Zbiory te dotyczą dziedzictwa kulturowego narodów Europy Środkowowschodniej, Kaukazu oraz Azji Środkowej. Praca wolontariuszek w powyższej pracowni polegała na pomocy przy katalogowaniu książek tematycznie związanych z literaturą, kulturą i historią narodów słowiańskich oraz skanowaniem materiałów bibliotecznych.
6 - 8 lipca roku 2011 - Letnia Szkoła Nauki Rosyjskiego Wolontariuszki wraz z Domem Rosyjskim w Polsce oraz Stowarzyszeniem Staroobrzędowców w Polsce prowadziły trzydniową szkołę letnią nauki języka rosyjskiego. Cykl zajęć kierowany był do dzieci i młodzieży z rodzin Staroobrzędowców mieszkających w Polsce.
maj 2011 - Spotkania z młodzieżą Z młodzieżą z najstarszych klas sejneńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Szymona Konarskiego prowadzono zajęcia pt. "Historia Kallinigradu – Königsbiergu”. Spotkania w języku rosyjskim obejmowały wykład i prezentacje multimedialną oraz dyskusję.
luty - kwiecień 2011 - Spotkania z młodzieżą Wolontariuszki prowadziły dla uczniów klas pierwszych i drugich sejneńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Szymona Konarskiego warsztaty edukacyjne na temat „Historii rosyjskiej animacji”. Spotkania prowadzone w Domu Pogranicza, przybliżały wielokulturową i bogatą tradycję rosyjskich kreskówek od pierwszych lat XX wieku po lata współczesne. Spotkaniu towarzyszył wykład i prezentacja multimedialna oraz pokaz rosyjskich kreskówek w oparciu o które prowadzono zajęcia z...
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI