Dzień Dziecka w Krasnogrudzie

3 czerwca 2019. Warsztaty dla Szkoły Podstawowej w Poćkunach


3 czerwca 2019 r. w MCD w Krasnogrudzie gościliśmy 120 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Poćkunach na zajęciach z okazji Dnia Dziecka.

Specjalnie na ten dzień stworzyliśmy wyjątkowe Pracownie: Kamykarzy, Mandalistów, Alchemików, Zielarzy, Pajęczarzy i Orkiestrantów, było też Kino dla najmłodszych. Kamykarze pod okiem Doroty Jaczewskiej i Joanny Rakucewicz tworzyli kompozycje - wyklejanki z kamyków, przedstawiające owady, zwierzęta, rośliny i budynki.

Mandaliści z różnokolorowych kwiatów, liści, patyków, szyszek i piasku - materiałów znalezionych na terenie parku - ułożyli mandalę. Układając ją każde dziecko myślało o swoim marzeniu, powstała więc mandala marzeń. Zajęcia prowadzili Ksenija Konopek i Wiesław Szumiński.

Orkiestranci - pod opieką Michała Moniuszko i Stanisława Czyżewskiego - wsłuchiwali się w dźwięki natury, a później za pomocą instrumentów: piszczałek, dzwonków, bębenków, tamburynów i innych próbowali je odtworzyć. Z dźwięków tych powstał unikalny jednorazowy koncert.

Pajęczarze pod opieką Urszuli Wasilewskiej, Agaty Szkopińskiej i Darii Masłowskiej pletli sieć pajęczą oraz wykonywali stawonogi i owady, pająki i ważki inspirowane przyrodą otaczającą miejsce zajęć. Do warsztatów i stworzenia instalacji wykorzystywano naturalne materiały takie jak nici, sznury, tkaniny.

W najstarszej części dworu – w XVII wiecznej piwnicy Chemicy - uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Sejnach: Weronika Forencewicz, Urszula Rekuć i Bartłomiej Krutul, przygotowani przez nauczycielkę Urszulę Kaszubę - przeprowadzili pokazy eksperymentów chemicznych z użyciem substancji codziennego użytku: soli, sody, octu itp. ukazując dzieciom kipiące, barwne wulkany, płyny zmieniające kolor od ciemnego fioletu po jaskrawą czerwień i różne efektowne tricki.

Z suszonych i świeżo zebranych w krasnogrudzkim parku roślin Zielarze tworzyli i kosztowali napary i herbaty oraz komponowali mieszanki z suszonych ziół, które, zsypane do woreczków, zabrali ze sobą jako pamiątkę. 

Najmłodsze dzieci, pod opieką Bożeny Szroeder i Agnieszki Fiedorowicz, uczestniczyły w pokazie krótkich animacji prezentowanych podczas festiwalu O!PLA, a następnie - wykorzystując różne techniki oraz materiały znalezione na terenie parku - wykonywały prace plastyczne. Tworzyły żubra - króla puszczy - "ubranego" w barwy ochronne.

Dzień Dziecka w Krasnogrudzie [fot. Dorota Jaczewska]

Dzień Dziecka w Krasnogrudzie [fot. Urszula Wasilewska]

Dzień Dziecka w Krasnogrudzie [fot. Michał Moniuszko]

Dzień Dziecka w Krasnogrudzie [fot. Wiesław Szumiński]


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 Berżałowce, głosy pogranicza,

Krzysztof Gedroyć w Krasnogrudzie

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI