Dzień Dziecka w Krasnogrudzie 4 czerwca 2018

Z okazji Dnia Dziecka do Krasnogrudy przyjechały dzieci z Przedszkola Językowego Let's Talk w Sejnach wraz z nauczycielami, rodzicami i dziadkami.


Podzielone na grupy dzieci - Rybki, Pszczółki, Małpki, Żabki, Motylki pod opieką instruktorów Pogranicza uczestniczyły w zabawach i zajęciach w przestrzeni parku, na alejach, we dworze.

I.                    „Gucio Zaczarowany”

Dzieci obejrzały film animowany „Gucio Zaczarowany” - film produkcji Ośrodka Pogranicze zainspirowany ukochaną książką z dzieciństwa Czesława Miłosza, autorstwa Zofii Urbanowskiej.

II. "Tajemnice krasnogrudzkiego parku"

Ksenija Konopek, prowadząca  Pracownię Przyrody, opowiedziała przedszkolakom o życiu miejscowych zwierząt i roślin. Dzieci zapamiętywały kształty liści, przyglądały się hubom, prastarym głazom, podwodnemu światu, tajemniczym dziuplom i norom. W czasie zabawy terenowej dzieci rozpoznawały gatunki drzew. Wybrały się na wycieczkę po parku i nad wodę. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali upominek - nagrodę.

  III. "Krasnogrudzka muzyka"

Michałem Moniuszko, prowadzącym w Krasnogrudzie Pracownię Muzyczną wprowadził przedszkolaki w krainę dźwięków przyrody. Leżąc na trawie dzieci słuchały odgłosów natury szumu drzew, śpiewu ptaków, stukania dzięcioła. Ćwiczono wystukiwanie rytmów. Z użyciem drobnych instrumentów - dzwonków, grzechotek, fletów oraz piszczałek naśladujących głosy ptaków dzieci wykonały ptasi koncert.                                                                                                                                    

IV. „Pracownia artysty”

Artysta plastyk Wiesław Szumiński w swojej Pracowni Sztuki opowiedział o różnych sposobach tworzenia dzieł plastycznych, pokazał warsztat pełnej pędzli, farb i rzeźb. 

Wszystkie dzieci uczestniczyły także w zabawach zorganizowanych na świeżym powietrzu. Na koniec zjadły piknikowy posiłek na trawie.

Przedszkole Językowe Let's Talk Sejny

Dzień Dziecka 4 czerwca 2018


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI