Europejska Agora w mediach


Krasnogruda: Otwarto Międzynarodowe Centrum Dialogu W Krasnogrudzie (Podlaskie), na pograniczu polsko-litewskim, otwarto w czwartek Międzynarodowe Centrum Dialogu. Zlokalizowane jest w dawnym dworku rodziny noblisty Czesława Miłosza. Uroczystość zainaugurowała cykl wydarzeń kulturalnych polskiej prezydencji.
Prezydent Komorowski docenił małą Krasnogrudę – wielkie Centrum Dialogu Śladami Czesława Miłosza można dotrzeć pod samą granicę polsko-litewską. Tam w miejscu urzekającym i czarownym stoi dworek rodziny noblisty. Od czwartku – 30 czerwca oficjalnie funkcjonuje w nim Międzynarodowe Centrum Dialogu. Syn poety – Anthony Miłosz oraz prezydent Bronisław Komorowski jako pierwsi przekroczyli próg „ośrodka badań i praktyk międzykulturowych”.
W południe otwarto Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie "Ścieżką poetów" przez zabytkowy park w Krasnogrudzie zmierzali wprost do XVIII-wiecznego dworu goście przybywający na tę szczególną uroczystość. W uroczystościach wziął udział prezydent Bronisław Komorowski.
Prezydent już w Krasnogrudzie. Białystok następny Prezydent Bronisław Komorowski przyjechał w południe do Krasnogrudy, gdzie otworzy Międzynarodowe Centrum Dialogu, zlokalizowane w dawnym dworku rodziny Czesława Miłosza. To inauguracja kulturalnych wydarzeń polskiej prezydencji.  
Miłosz byłby dumny. Prezydent w Krasnogrudzie Krzysiu, dzięki - mówił wczoraj w Krasnogrudzie Anthony Miłosz, syn noblisty. Podziękowań w stronę Krzysztofa Czyżewskiego, szefa Ośrodka Pogranicze i jego ekipy - płynęło więcej. Dzięki ich wieloletniej pracy w 100. rocznicę urodzin poety otwarto Międzynarodowe Centrum Dialogu.
Krasnogruda: Prezydent zainaugurował naszą prezydencję Prezydent Bronisław Komorowski bierze udział w Krasnogrudzie w inauguracji Międzynarodowego Centrum Dialogu, zlokalizowanego w dawnym dworku rodziny noblisty Czesława Miłosza. To jednocześnie inauguracja kulturalnych wydarzeń polskiej prezydencji.
Krasnogruda: Prezydent Polski Bronisław Komorowski otworzył Międzynarodowe Centrum Dialogu W dawnym dworku rodziny Miłoszów zostało otwarte Międzynarodowe Centrum Dialogu. Z tej okazji do Krasnogrudy przyjechał prezydent Polski Bronisław Komorowski. Uroczystość w naszym regionie była jednocześnie inauguracją polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.
Więcej Miłosza, mniej prezydencji We wsi Krasnogruda, dwa kilometry od granicy z Litwą, odbyła się wczoraj inauguracja kulturalnej części polskiej prezydencji w UE. Pretekstem były setne urodziny Czesława Miłosza i otwarcie Europejskiego Centrum Dialogu jego imienia.
Krasnogruda, czyli zrealizowany testament Czesława Miłosza Dziś, w 100. rocznicę urodzin poety, w jego rodzinnym dworku zostanie otwarte Międzynarodowe Centrum Dialogu – pisze Bartosz Marzec.
«  1 2

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI