Ferie w Pograniczu [FOTO] UROCZYSTY POKAZ PAMIĄTEK


Czas ferii to w Pograniczu moment, by jeszcze intensywniej eksplorować tematy poruszane w codziennej, ponad 25letniej pracy Ośrodka. Jak zwraca uwagę Bożena Szroeder, nie chodzi o to, by zająć czas, tylko o to, by go jak najpełniej wykorzystać, powracając do stale obecnych w Pograniczu wątków: pamięci, miasta, domu rodzinnego czy wspomnień dziadków. 

W tym roku realizowano program dedykowany pamiątkom. Jego autorzy podkreślają wielorakie sensy tego tematu, który z jednej strony pozwala mówić o sprawach ważnych, dopiero przez dzieci odkrywanych, a z drugiej –  kieruje ku osobistym doświadczeniom uczestników. Cykl obejmował szereg warsztatów. W ich ramach pomiędzy 23 stycznia a 2 lutego uczniowie z Sejn i okolic przygotowywali wielkoformatowe autoportrety z przyniesionymi przedmiotami i spisywali ichhistorię. Poszukiwali również muzycznych środków wyrazu, by skomponować muzykę, która oddałaby ducha tej opowieści. Ponadto oglądali filmy odwołujące się do przewodniego motywu. 

Wszystkie te twórcze działania miały swoją kulminację w przygotowywanym dla rodziców i kolegów widowisku. Wielki pokaz pamiątek odbył się 2 lutego. Możliwość takiego międzypokoleniowego spotkania jest bardzo ważnym elementem pracy w Pograniczu: korzystając z doświadczeń starszych, młodzi uczestnicy mogą podzielić się tym, co jest ważne dla nich samych.

Ferie w Pograniczu dzień 1

Koncert Jerz Igor

Uroczysty pokaz PAMIĄTEK. FOTO RENATA ŻYLIŃSKA I BOŻENA SZROEDER


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI