Filmowe portrety "Bruno Schulz" / 10 lipca 2017

Pogranicze zaprasza na cykl KINO POGRANICZA: BRUNO SCHULZ, reżyseria Adam Sikora. Komentarz i wprowadzenie: Krzysztof Czyżewski.


Bruno Schulz, malarz, rysownik, pisarz, autor Sklepów cynamonowych i Sanatorium pod klepsydrą, zginął z ręki ss-mana na ulicy getta w Drohobyczu.

Po latach został uznany za artystycznego geniusza: jego książki przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, a prace malarskie zdobią najsłynniejsze galerie i muzea Europy i Ameryki. Stał się najbardziej rozpoznawalnym w świecie polskim twórcą. 

Międzynarodowe Centrum Dialogu, Krasnogruda/ 10 lipca (poniedziałek) 2017, godz. 18.00

 

O filmie:

Bruno Schulz jest dziś jednym z najbardziej znanych na świecie i inspirujących polskich twórców, czytanym i budzącym fascynację od Stanów Zjednoczonych, poprzez Europę, aż do Japonii. Rodzinny Drohobycz, galicyjską prowincję, będącą najważniejszym źródłem jego twórczości, podniósł do rangi ziemi obiecanej. Gleby dusz niespokojnych, podróżujących ku własnej prawdzie...

Magię jego prozy i twórczości plastycznej ukazuje film dokumentalny, będący nie tylko rekonstrukcją życia pisarza, ale przede wszystkim dziełem kreacyjnym, które prowadzi nas śladami tajemnic, rękopisów, rysunków i kobiet Schulza. Wspomnienia świadków łączy z obrazami z schulzowskiego pogranicza jawy i snu, jego obsesyjnej mitologii. W pracy nad tym filmem spotyka się bowiem dokumentalna dociekliwość biografki Agaty Tuszyńskiej z wizualnym wizjonerstwem reżysera – Adama Sikory oraz artystyczną maestrią animatora Marcina Podolca.

Autorzy filmu: 

reżyseria: Adam Sikora; scenariusz: Agata Tuszyńska; zdjęcia: Tomasz Woźniczka; dźwięk: Maciej Kaliński; producent: Agnieszka Traczewska.

Koprodukcja: Studio Largo/TVP/PISF/Silesia Film/NINA

KINO POGRANICZA - "BRUNO SCHULZ" 10 lipca 2017


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI