Filmy


Tratwa Muzykantów - Nowa Generacja, Tikkun - film dokumentalny - CD i DVD Zapis dokumentalny projektu Fundacji Pogranicze "Tratwa Muzykantów - Nowa Generacja", który odbył się w czerwcu 2010 roku w Sejnach. “Tratwa muzykantów” to spotkanie świata kultury żydowskiej z jej nowoczesnymi kontekstami i wcieleniami. Gospodarzami tego muzycznego projektu jest młodzież skupiona w zespole Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Czwarta już edycja tego spotkania zbudowana jest na wektorze podróży. Symbolicznie wyraża go sformułowanie „nowa...
„Dolina Issy” – film zrealizowany na podstawie spektaklu Teatru Sejneńskiego Zapis filmowy stworzonej przez Teatr Sejneński (w formie przedstawienia plenerowego) opowieści krasnogrudzkiej, wyreżyserowanej przez Małgorzatę Sporek-Czyżewską i Wojciecha Szroedera. „Dolina Issy – opowieść w obrazach, po zmroku, w przestrzeniach parku krasnogrudzkiego” wywiedziona została z książki Czesława Miłosza, w której przywołuje on obrazy z dzieciństwa, kreśli portrety zapamiętanych ludzi. 
Tratwa Muzykantów - pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami zdjęcia i montaż: Paweł Figurski, realizacja: Małgorzata Sporek-Czyżewska, Wojciech Szroeder, Paweł Figurski, Sejny, 2002 rok.
Kroniki Sejneńskie zdjęcia i montaż: Paweł Figurski, Sejny, 2002 rok.
Friendship Film nakręcony podczas realizacji projektu "Dzieci na pograniczu", w którym uczestniczyła młodzież z Sejn i pogranicza duńsko-niemieckiego. Spotkanie miało miejsce w Knivsberg (Dania) 3-17 lipca 2002 r.
Dybuk zdjęcia i montaż: Paweł Figurski, Sejny, 2002 rok.
Losy posłuchane - Białoruś realizacja: Małgorzata Sporek-Czyżewska, Wojciech Szroeder, młodzież z Teatru Sejneńskiego, zdjęcia: Wojciech Szroeder, montaż: Wojciech Szroeder, Małgorzata Sporek-Czyżewska, Sejny, 2000 rok.
Losy posłuchane realizacja: Klasa Dziedzictwa Kulturowego, zdjęcia: Wojciech Szroeder, Andrzej Kozakiewicz, montaż: Wojciech Szroeder, Sejny, 1995 rok.
Nisko kołuje kruk niewidzialny scenariusz i reżyseria: Wiesław Szumiński, Wojciech Szroeder, zdjęcia: Wojciech Szroeder, Marek Moruszewicz, dźwięk: Paweł Szroeder, montaż: Wojciech Szroeder, Sejny, 1995 rok.
Cygańska wioska artystyczna scenariusz: Bożena Szroeder, Wiesław Szumiński zdjęcia: Paweł Figurski, Jacek Pięciak montaż: Wojciech Szroeder Sejny, 1994 rok
1

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI