Filmy w Pograniczu - Radio Białystok, 4 lutego 2011 r.

Ośrodek Pogranicze w Sejnach kontynuuje prace wokół pamięci i historii miasta. Były już “Kroniki Sejneńskie”, znane w Polsce ale też i m.in w Nowym Jorku, gdzie sejneńska młodzież pojechała ze spektaklem, który opowiadał o wspólnej historii ludzi wielu narodowości. Teraz powstają filmy animowane, które przypominają legendy, bajki i opowieści z Sejn. Projekcja pierwszych ośmiu obrazów już się odbyła w Białej Synagodze. 


Teraz rozpoczynają się prace nad kolejnymi filmami, których twórcami są dzieci.W projekcie wzięli udział wybitni fachowcy o międzynarodowej renomie, którzy mają wielkie doświadczenie w pracy z dziećmi: Joanna Polak (specjalistka w zakresie
realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii, laureatka wielu nagród w konkursach filmowych, uznana w Polsce i na świecie reżyser filmu animowanego) Elizaweta Skvorcova (reżyser, laureatka wielu nagród w konkursach filmowych,
mistrz grafiki komputerowej i animacji). Opiekę artystyczną nad projektem objęli znakomici malarze: Leon Tarasewicz i Wiesław Szumiński oraz Marek Skorupski - fotograf, Renata Mackiewicz - ceramik, Marcin Pawlukiewicz - filmowiec i dokumentalista.

Relacja Renaty Siepki do pobrania poniżej w pliku mp3.

Źródło: Radio Białystok

Pobierz / Download


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI