Filmy w Pograniczu - Radio Białystok, 4 lutego 2011 r.

Ośrodek Pogranicze w Sejnach kontynuuje prace wokół pamięci i historii miasta. Były już “Kroniki Sejneńskie”, znane w Polsce ale też i m.in w Nowym Jorku, gdzie sejneńska młodzież pojechała ze spektaklem, który opowiadał o wspólnej historii ludzi wielu narodowości. Teraz powstają filmy animowane, które przypominają legendy, bajki i opowieści z Sejn. Projekcja pierwszych ośmiu obrazów już się odbyła w Białej Synagodze. 


Teraz rozpoczynają się prace nad kolejnymi filmami, których twórcami są dzieci.W projekcie wzięli udział wybitni fachowcy o międzynarodowej renomie, którzy mają wielkie doświadczenie w pracy z dziećmi: Joanna Polak (specjalistka w zakresie
realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii, laureatka wielu nagród w konkursach filmowych, uznana w Polsce i na świecie reżyser filmu animowanego) Elizaweta Skvorcova (reżyser, laureatka wielu nagród w konkursach filmowych,
mistrz grafiki komputerowej i animacji). Opiekę artystyczną nad projektem objęli znakomici malarze: Leon Tarasewicz i Wiesław Szumiński oraz Marek Skorupski - fotograf, Renata Mackiewicz - ceramik, Marcin Pawlukiewicz - filmowiec i dokumentalista.

Relacja Renaty Siepki do pobrania poniżej w pliku mp3.

Źródło: Radio Białystok

Pobierz / Download


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI