Forum Dialogu Polsko-Litewskiego - inicjatywa obywatelska

W dniu 23 czerwca 2011 roku w Sejnach przedstawiciele litewskich i polskich środowisk akademickich i kulturalnych powołali do życia, jako inicjatywę obywatelską, Forum Dialogu Polsko-Litewskiego. Założyciele Forum stawiają sobie za cel stworzenie niezależnego środowiska opiniotwórczego, które wspierać będzie wszelkie działania Rządów Obu Państw zmierzające do naprawy stosunków bilateralnych, także tych które dotyczyć będą problemów Litwinów zamieszkujących w Polsce oraz ludności polskiej na terenie Republiki Litewskiej.


Członkowie – założyciele Forum zdecydowali, iż ich działalność realizować się będzie poprzez:

  • stworzenie niezależnej przestrzeni komunikacji medialnej,
  • wypracowanie koncepcji długofalowego oddziaływania w duchu poprawy relacji polsko - litewskich poprzez powoływanie i aktywizację programów naukowych, edukacyjnych i artystycznych
  • analizę i monitorowanie aktualnego, wielopłaszczyznowego stanu stosunków polsko – litewskich, jak też prowadzenie badań naukowych nad ich historycznym aspektem.

Jednocześnie założyciele Forum Dialogu Polsko–Litewskiego zdecydowali , iż jesienią tego roku odbędzie się kolejne spotkanie polsko – litewskie poszerzone o grono osób, które zostaną zaproszone do prac w tym wspólnym przedsięwzięciu.

Ze strony litewskiej środowiska akademickie i kulturalne reprezentowane były przez:

Antanas Gailius poeta laureat Państwowej Nagrody Republiki Litewsadmkiej w dziedzinie literatury i sztuki

Doc. dr Eligijus Raila, Uniwersytet Wileński

Doc. dr Irena Vaišvilaitė, Uniwersytet Wileński

Stronę polską reprezentowali:

prof. UwB dr hab. Krzysztof Buchowski, Uniwersytet w Białymstoku

Krzysztof Czyżewski, Dyrektor Ośrodka Pogranicze

prof. zw. dr hab. Dariusz Szpoper, Laureat Nagrody Obojga Narodów, Uniwersytet Gdański


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI