Fotografie

26 września 2009 roku w Galerii Domu Pogranicza odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej Igora Gilbo pt.: FOTOGRAFIE.


Zdjęcia te nie mają żadnych efektów specjalnych oraz dramatycznych fabuł, wszystko jest prost a nawet staromodne a przez to prawdziwe. Umiejętność widzenia odróżnia artystę od użytkownika sprzętu fotograficznego. Utrwalanie jest wtórne.

Na tej wystawie więc są zdjecia, które autor ceni sam. ma do nich stosunek nadzwyczajny. Bo one są odciskiem wewnetrznej wizji autora. Fotografie są ciepłe ale pozbawione sentymentalizmu. To rozwlekły na dziesięciolecia dzienniczek jego wrażeń, wspomnień.
Wladimir Nikitin

Wernisaż odbył się z udziałem autora fotografii, Igorem Gilbo, który opowiedział o swoich podróżach w głąb Rosji oraz pasji fotografowania. 

Igor Gilbo 

Urodził się w grudniu 1943 w Archangielsku. Od roku 1950 żył w Murmańsku. Po ukończeniu klasy ósmej rozpoczął pracę uczęszczając jednocześnie do szkoły wieczorowej. Służył w wojsku. Pracował jako szofer i ślusarz. W końcu lat 60-tych XX wieku łowił ryby w Morzu Barentsa i w Oceanie Atlantyckim. Ukończył kijowskie Technikum Fotograficzne. Fotografuje od 1970 roku. Od 1994 roku jest wydawcą. Jest autorem pięciu wystaw indywidualnych. 
 

Fotografie


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI