Gdy poeta świętuje…

Artykuł z serwisu www.niebywalesuwalki.pl, z dnia 18.09.2012, o jubileuszu Tomasa Venclovy, obchodzonym w kawiarni "Piosenka o porcelanie".


Jubileusz 75-lecia Tomasa Venclovy upłynął pod znakiem świętowania w Krasnogrudzie. Poeta – dyplomata, „Człowiek Pogranicza” najpierw przyjął gratulacje i życzenia od przyjaciół, a następnie odczytał wiersze w języku polskim i litewskim. Urodziny były też okazją go przedstawienia pomysłu „Pogranicza”, mającego na celu kontynuację triumwiratu poetyckiego Miłosza, Brodskiego i Venclovy.

Na Litwie uroczystości z okazji urodzin Tomasa Venclovy trwały kilka dni. W kawiarni “Piosenka o porcelanie” by ł to zaledwie jeden wieczór (15.09), ale jakże bogaty w doznania. Jednym z zaproszonych gości był Egidijus Meilūnas – wiceminister spraw zagranicznych Litwy, który docenił twórczość poety ze względu na umiejętność mówienia o dialogu kultur i krajów w prosty sposób – w formie zachęty do wzajemnego zrozumienia. – Tomas jako dyplomata formalnie nie był nigdy członkiem służb dyplomatycznych, ale dyplomatą był nadzwyczajnym. Za swoją działalność otrzymał Gwiazdę Dyplomacji Litwy – podkreślił wiceminister.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI