Głosy o książkach


Świętowanie 100 urodzin Zuzanny Ginczanki w Krakowie / 8 i 9 marca 2017r. Fundacja Miasto Literatury i Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na 100-lecie urodzin Zuzanny Ginczanki. W 2017 roku przypada 100. rocznica urodzin tej wybitnej polskiej poetki żydowskiego pochodzenia, której tragiczne losy nierozerwalnie związały się z Krakowem.
Zuzanna Ginczanka. Wiersze zebrane Wydanie obejmujące całość zachowanej spuścizny poetki w opracowaniu Izoldy Kiec.  
Aleksandra Francuz o tomiku poezji "Tamto" Janiny Osewskiej  Polecamy recenzję tomiku poezji Janiny Osewskiej "Tamto" autorstwa Aleksandry Francuz. Ukazała się ona w dwumiesięczniku literackim "Topos" nr 4 (149)/2016.
Jarosław Mikołajewski o książce "Ojcu" Jaana Kaplińskiego R ozmowa z ojcem "Rodzinną legendą stała się opowieść o tym, jak w wieku pięciu lat siedzę na kanapie i czytam encyklopedię estońską. Tak bardzo chciałbym wiedzieć, co ty czytałeś jako dziecko...".
Kroniki sejneńskie, Ryszard Matuszewski Recenzja książki "Kroniki sejneńskie", Ryszarda  Matuszewskiego, "Tygodnik Powszechny", 2001 r
opłaca się robić dobre rzeczy Misja, pasja, odpowiedzialność, satysfakcja – te słowa najczęściej powtarzają właściciele niewielkich oficyn wydawniczych. Jak sobie radzą w niszy? Co mogą przeciwstawić gigantom? Co oferują czytelnikom? Dlaczego nie satysfakcjonuje ich praca w dużych oficynach? Jakich wydawców warto obserwować? Wreszcie: czy prowadzenie własnego wydawnictwa się opłaca?
Prawo Serii, o Meridianie Jakie serie wydawnicze warto dziś kolekcjonować? Czy można jeszcze kupować w ciemno? Maciej Robert przygląda się najciekawszym cyklom wydawniczym obecnym dziś na rynku. Artykuł w Xsiegarnia.pl
Z Jass do Jerozolimy Leon Volovici Z Jass do Jerozolimy Leon Volovici. Recenzja
Żegnaj, laleczko (w baranicy) - recenzja z PlusMinus Recenzja książki "Mól" Władisława Todorowa, autorstwa Wojciecha Stanisławskiego która ukazała się w Plus Minus z dnia 10-11 maja 2014.
2 maja 2014 - Pogranicze w książkach [FOTO + AUDIO + WIDEO] 2 maja 2014, godzinie 15.00 w Białej Synagodze w ramach programu "Pogranicze w maju" odbyło się spotkanie Książki Pogranicza związane z prezentacją najnowszych tytułów z serii MERIDIAN, ORNAMENTY HISTORII oraz EX ORIENTE.
Linia powrotu Krzysztofa Czyżewskiego - wydanie ukraińskie Książka Krzysztofa Czyżewskiego Linia powrotu właśnie została wydana w języku ukraińskim  "Лінія повернення. Про практику прикордоння у діалозі з Чеславом Мілошем". Zobacz spotkanie autorskie w Kijowie. Zobacz spotkanie autorskie we Lwowie.
10-15 września 2013 - Krzysztof Czyżewski na Forum Wydawców we Lwowie Książka "Linia powrotu", a w szczególności jej ukraińskie wydanie, " Лінія повернення. Про практику прикордоння у діалозі з Чеславом Мілошем " została zaprezentowana podczas 20 Forum Wydawców we Lwowie we wrześniu 2013 roku. Gościem spotkania był Krzysztof Czyżewski, autor książki i dyrektor Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach. Więcej o książce "Linia powrotu"...  
10 września 2013 - Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim w Kijowie 10 września 2013 roku w Kijowie odbyła się prezentacja ukraińskiego wydania książki Krzysztofa Czyżewskiego  Linia powrotu.   "Лінія повернення. Про практику прикордоння у діалозі з Чеславом Мілошем" z udziałem autora. Spotkanie zostało zorganizowane przez księgarnię "Є", wydawnictwo Kalwaria ("Кальварія") oraz Instytut Polski w Kijowie.  
19, 20 czerwca 2013 - Spotkania wokół książki "Duchy Europy. Wokół dzieła i myśli Czesława Miłosza, Jana Patočki i Istvana Bibo" 19 i 20 czerwca 2013 roku odbyły się spotkania autorskie z Alexandrą Laignel-Lavastine wokół książki " Duchy Europy. Wokół dzieła i myśli Czesława Miłosza, Jana Patočki i Istvana Bibo "        
16-19 maja 2013 - Autorzy Wydawnictwa Pogranicze na 3.Festiwalu Miłosza W dniach 16-19 maja w Krakowie odbył się 3. Festiwal Miłosza. Na festiwalu spotkać można było autorów dwóch nowych tomów Wydawnictwa Pogranicze z serii Inicjał.
18 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Warszawa Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt  " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu "  wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
17 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Lublin Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt  " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu "  wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
16 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Poznań Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt  " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu "  wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
15 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Wrocław Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu " wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
26, 28 października 2012 - Spotkania z Georgim Gospodinowem 26 i 28 października odbyły się dwa spotkania autorskie z Georgim Gospodinowem, autorem - między innymi - wydanej przez "Pogranicze" książki "I inne historie".
25 października 2012 - "Honor, horror i klasycy" - promocja książki Ireny Grudzińskiej-Gross 25 października o godz. 19.00 w siedzibie „Gazety Wyborczej” przy ul. Czerskiej 8/10 (wejście od Czerniakowskiej) w Warszawie odbyło się spotkanie promocyjne książki Ireny Grudzińskiej-Gross - "Honor, horror i klasycy", wydanej przez "Pogranicze".
6, 8 października 2012 - Spotkania z Georgi Gospodinovem 6 i 8 października 2012 odbyły się dwa spotkania autorskie, zorganizowane wspólnie z Bułgarskim Instytutem Kultury. Georgi Gospodinov opowiadał o swojej najnowszej książce "I inne historie", opublikowanej przez wydawnictwo Pogranicze.  
Georgi Gospodinow w ćwierćfinale Angelusa Książka Georgia Gospodinowa „I inne historie”, w tłumaczeniu Magdaleny Pytlak znalazła się w ćwierćfinale Literackiej Nagrody Europy Środkowej  "Angelus" 2012 .
7 maja 2012 - „Etno. Opowieści o muzyce świata w Internecie” - Spotkanie autorskie w Warszawie Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacja Pogranicze w Sejnach zorganizowali spotkanie z Ivanem Čoloviciem połączone z promocją jego książki  „Etno. Opowieści o muzyce świata w Internecie” .
Ulla Lachauer - Spotkanie w Poznaniu 27 października w Poznaniu w księgarni Bookarest (Stary Browar) odbyło się spotkanie z Ullą Lachauer, niemiecką pisarką, dziennikarką, dokumentalistką, której książka Ulica Rajska w 2010 ukazała się nakładem wydawnictwa Pogranicze. Wieczór poprowadziła doktorantka UAM-u Marta Kowerko-Urbańczyk, dyskusję tłumaczyła Anna Wawrzynowicz.
Spotkanie z Ullą Lachauer - audycja z radia RMF Classic Audycja o książce "Ulica Rajska" oraz o spotkaniach z Ullą Lachauer. Wyemitowana w radiu RMF Classic 31 października 2011.  
Prezentacja książki „Ulica Rajska” w Warszawie W dniu 24 października 2011 roku na zaproszenie Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Rüdigera Freiherra von Fritscha, oraz Ambasador Republiki Litewskiej, pani Lorety Zakarevičienė, odbyła się prezentacja tłumaczenia na język polski powieści Ulli Lachauer "Paradiesstraße".
Prezentacja książki „Ulica Rajska” we Wrocławiu 26 listopada w kluboksięgarni Falanster na ul. Św. Antoniego, odbyła się prezentacja książki Ulli Lachauer Ulica Rajska . Spotkanie z samą autorką moderował dyrektor Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta - prof. Krzysztof Ruchniewicz, a dwujęzyczna dyskusja była dla polskich słuchaczy tłumaczona. Ulica Rajska , wydana w Polsce w 2011 roku przez wydawnictwo „Pogranicze”, w Niemczech kilka lat wcześniej, to książka opowiadająca o życiu Leny Grigoleit, chłopki urodzonej na terenie...
25-27 października - Spotkania z Ullą Lachauer - RELACJA FOTOGRAFICZNA Zapraszamy do obejrzenia relacju fotograficznej z cyklu spotkań z Ullą Lachauer, autorką  książki  Ulica Rajska .
25-27 października - Spotkania autorskie - Ulla Lachauer Fundacja Pogranicze i Ambasada Republiki Federalnej Niemiec zoorganizowały cykl spotkań z Ullą Lachauer, autorką książki Ulica Rajska .
1 2  »

Przekaż 1% podatku na rozwój Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie

ZUZANNA GINCZANKA. WIERSZE ZEBRANE

    

 9 marca przypada

 100. rocznica urodzin Zuzanny Ginczanki
Z myślą o upamiętnieniu Jej poezji wydawnictwo przygotowało dodruk książki.

Oferta edukacyjna

Szukaj

Loading

Wydarzenia pogranicza na stronie 

  

 Administrator strony Pogranicza
(Na ten adres prosimy pisać w razie ewentualnych problemów związanych z funkcjonowaniem nowej strony, jak również zadawać pytania dotyczące odnajdywania treści z jej poprzedniej wersji. Postaramy się udzielić Państwu wszelkiej możliwej pomocy)

administrator@pogranicze.sejny.pl

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2015 r. do 31.12.2015 r. wyniosła 101.752,93 zł (słownie: sto jeden tysięcy siedemset pięćdziesiąt dwa złotych 93/100).

W 2015 roku Fundacja uzyskała również:
kwotę 11.416,40 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 110,00 zł w formie zbiórki publicznej.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację statutowych działań kulturalnych i edukacyjnych.

Towarzystwo Inwestycji Społeczno – Ekonomicznych S.A. w Warszawie udzieliło nam pożyczki na zamknięcie inwestycji oraz pomogło zorganizować montaż finansowy przy współpracy z Polskim Bankiem Spółdzielczym w Ciechanowie dla zapewnienia pełnej płynności przy prowadzeniu inwestycji związanej z rewitalizacją zabytkowego kompleksu dworskiego w Krasnogrudzie, w którym powstaje Międzynarodowe Centrum Dialogu.

www.tise.pl

Informacja o plikach cookies

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.