Gość w Pograniczu

W dniach 9 - 11 lutego 2017 gościem Pogranicza był Roman Batko - doktor zarządzania, pracownik Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz specjalista w zakresie zarządzania jakością i procesami, a także antropologią organizacji.


Podczas wizyty omawiano współpracę między Pograniczem i Instytutem Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakresie wizyt studyjnych, staży indywidualnych i grupowych.

W programie roboczego spotkania: prezentacja wystawy "Miłosz | Szukanie ojczyzny", spotkanie programowe z Krzysztofem Czyżewskim i Małgorzata Sporek-Czyżewską.

ROMAN BATKO

Doktor habilitowany nauk humanistycznych w dziedzinie zarządzania, adiunkt w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, magister polonistyki. Członek Komisji Zarządzania Kulturą i Mediami Polskiej Akademii Umiejętności, a także Arts, Aesthetics, Creativity, and Organization Research Network.

Prowadzi badania w humanistycznym nurcie w zarządzaniu, interesują go filozoficzne, etyczne i estetyczne aspekty organizacji, a także zagadnienia związane z tzw. organizacją przyszłości. Specjalizuje się w metodologii badań w naukach humanistycznych w zakresie zarządzania, zarządzaniu nowymi mediami, antropologii organizacji, płynnej nowoczesności i jej konsekwencjami dla nauki o zarządzaniu. Jest autorem kilku książek i kilkudziesięciu artykułów. W 2013 r. ukazała się jego książka Golem, Awatar, Midas, Złoty Cielec: Ponowoczesna organizacja publiczna, nominowana do nagrody Economicus 2014.

 

W latach 2000-2014 kierował kilkudziesięcioma projektami wdrażania systemów zarządzania w organizacjach biznesowych i przede wszystkim jednostkach służby publicznej - m.in. Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim, Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, Urzędzie Miasta Krakowa i innych, licznych urzędach gmin i powiatów (m.in. Sandomierza, Wieliczki, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia, Prudnika, Krzeszowic, Brzeszcz, Stryszowa, Mucharza, Wieprza i Chełmka), a także instytucjach kultury: Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie i w Kielcach, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum - Zamku w Łańcucie, Muzeum Zamkowym w Pszczynie, Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie, Galerii Arsenał w Białymstoku, Galerii Labirynt w Lublinie. Autor wielu ekspertyz i raportów, wśród nich dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Instytutu Spraw Publicznych w Warszawie.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI