Grigorij Kanowicz kończy 91 lat

Panie Grigoriju, życzymy zdrowia. Pamiętamy, Czytamy, Kochamy. Z wyrazami szacunku Zespół Pogranicza

 


 

 

 P O  W I Z Y C I E  U  G R I G O R I J A  K A N O W I C Z A

- R E L A C J A  K R Z Y S Z T O FA  C Z Y Ż E W S K I E G O

 T E L A W I W  L I S T O P A D  2 0 1 9

Ledwie przekroczyłem próg jego mieszkania, a dosięgło mnie spojrzenie nie z tego świata. Było takie już wtedy, gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy. Grigorij Kanowicz w owym czasie na krotko powrócił do Wilna, przestał przewodniczyć tamtejszej gminie żydowskiej i niezmiennie pisał po rosyjsku. Pisanie rozumiał tak, jak jeden z jego bohaterów Icchak Małkin rozumiał sens życia, który „jest nie w pomnażaniu, lecz w nieprzerwanym odczytywaniu”.

CAŁOŚĆ RELACJI ZE SPOTKANIA

 

K R Z Y S Z T O F  C Z Y Ż E W S K I  O  G R I G O R I J U  K A N O W I C Z U 

I  J E G O  P I S A R S T W I E

Zapraszam na spotkanie z Grigorijem Kanowiczem i jego książką "Ballada o miasteczku" niedawno wydaną w serii Meridian w Oficynie Pogranicza, tłumaczoną przez Andrzeja Morskiego za którym to pseudonimem ukrywa się znakomity tłumacz języka rosyjskiego [...] Wszystkie książki Grigorija Kanowicza składają się na jedną wielką opowieść toczącą się wokół miasteczka Janów niedaleko Kowna.

VIDEORELACJA PONIŻEJ

 


GRIGORIJ KANOWICZ W WYDAWNICTWIE POGRANICZA 

Grigorij Kanowicz "Ballada o miasteczku" (2019)

KUP KSIĄŻKE W KSIĘGARNI POGRANICZA

"Ballada o miasteczku" to autobiograficzna powieść dziewięćdziesięcioletniego już dzisiaj pisarza. Ugruntowują się w niej wszystkie fabuły jego poprzednich książek, tu też odszukać można źródła tak specyficznie żydowskiej mądrości jego prozy, ich dramatycznego duchowego klimatu przedziwnie idącego w parze z losem, na który trzeba się godzić. Dopiero poznanie "Ballady o miasteczku", będącej nade wszystko portretem matki autora, pozwoli na naprawdę głębokie wejście w świat jego poprzednich dzieł. Jest to książka dla powieściopisarstwa Grigorija Kanowicza niejako założycielska.

- Piotr Matywiecki  

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI