Grudzień


31 grudnia 2008 Wizyta w Osrodku "Pogranicze" Andrzeja Stasiuka, autora licznych książek i felietonów prasowych, który prowadzi specjalizujące się w literaturze środkowoeuropejskiej wydawnictwo  Czarne.
27 grudnia 2008 - Przebłyski Projekcja filmów krótkometrażowych w ramach projektu  Przebłyski.
22 grudnia 2008 - Otwarcie Cenrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły Otwarcie Cenrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach podczas którego zagrała formacja  Marycha River Brass Band  pod kierownictwem Mariana Szaryńskiego działająca w pracowni muzycznej Ośrodka Pogranicze.
19 grudnia 2008 - Przebłyski Spotkanie organizacyjne projektu  Przebłysk i.
18 grudnia 2008 Premiera nowej wersji spektaklu "Kroniki sejneńskie" w Białej Synagodze w Sejnach.
17 grudnia 2008 Warsztaty na temat związków wybitnego poety i pisarza rosyjskiego Mikołaja Gumilowa z Sejneńszczyzną prowadzone przez Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w ramach projektu "Zapomniane sąsiedztwo. Mikołaj Gumilow na Sejneńszczyźnie".
16 grudnia 2008 Warsztaty na temat związków wybitnego poety i pisarza rosyjskiego Mikołaja Gumilowa z Sejneńszczyzną prowadzone przez Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w ramach projektu "Zapomniane sąsiedztwo. Mikołaj Gumilow na Sejneńszczyźnie". Zajęcia z VI-latkami na temat mieszkańców Sejn. Dzieci rozmawiały o dawnych zawodach, słuchały opowieści o tym jak dawniej spędzano wolny czas oraz baśni sejneńskich 
15 grudnia 2008 Warsztaty na temat związków wybitnego poety i pisarza rosyjskiego Mikołaja Gumilowa z Sejneńszczyzną prowadzone przez Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w ramach projektu "Zapomniane sąsiedztwo. Mikołaj Gumilow na Sejneńszczyźnie".
12-13 grudnia 2008 - Akademia Nauczycieli Warsztaty głosowe - emisji głosu, oraz pieśni białoruskiej (pieśni rekruckie, pieśni wojenne i pieśni świąteczne) prowadzone przez Alinę Wawrzyniuk i Barbarę Piekarską artystki – pieśniarki z Białegostoku dla uczestników Akademii Nauczycieli.
9 grudnia 2008 Zajęcia z VI-latkami na temat historii i tradycji mieszkańców Sejn. Dzieci wykonały rysunki Anioła Szczęścia, Miłości i Pokoju Sejn oraz układały puzzle dotyczące najważniejszych zabytków sejneńskich. 
8 grudnia 2008 - Warsztaty "Wielokulturowa tradycja Podlasia" Warsztaty w Przerośli na temat kultury i muzyki Żydów środkowoeuropejskich prowadzone przez Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w ramach projektu "Badanie postaw wobec Żydów i stosunku do ich dziedzictwa, współpraca z lokalnymi partnerami w wybranych 15 miejscowościach, edukacja dla tolerancji"   
6 grudnia 2008 Spotkanie autorskie książki Linia Powrotu, dyrektora Ośrodka "Pogranicze", Krzysztofa Czyżewskiego, podczas Promocji Dobrych Książek w BWA Awangarda we Wrocławiu.
5 grudnia 2008 Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim w Klubie Inteligencji Katolickiej przy w Parafii Ewangelickiej w Warszawie.
4-7 grudnia 2008 Udział Wydawnictwa Pogranicze we Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek.
4 grudnia 2008 - Wielokulturowa tradycja Podlasia Warsztaty w Wasilkowie na temat kultury i muzyki Żydów środkowoeuropejskich prowadzone przez Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w ramach projektu "Badanie postaw wobec Żydów i stosunku do ich dziedzictwa, współpraca z lokalnymi partnerami w wybranych 15 miejscowościach, edukacja dla tolerancji".
3-5 grudnia 2008 Trzydniowe Warsztaty głosowe - emisji głosu prowadzone przez Katarzynę Kiszewską - śpiewaczkę operową z Warszawy,w ramach projektu "Kroniki sejneńskie. następne pokolenie" 
30 listopada - 3 grudnia 2008 - Spotkanie HALMY w Berlinie Krzysztof Czyżewski wziął udział w spotkaniu HALMY w Berlinie. Wraz z Ilmą Rakusa i Wernerem Wnendta przeprowadził rozmowę panelową na temat "Roli literatury w zjednoczeniu Europy".
1

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI